Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet párhuzamosan összekötni?

Lehet párhuzamosan összekötni?

Figyelt kérdés

Ha nekem egy darab 2 Amperes 9 Voltos transzformátora lenne szükségem de nincsen csak két darab 1 Amperes 9 voltos transzformátorom, lehet őket úgy összekötni, hogy a szekunder kivezetéseit összekötöm majd egyenirányítom stb.. így a terhelés megoszlik a két transzformátor között. Meglehet ezt így csinálni?


Tudom, hogy kapható 2 Amperes trafó is de én arra lenék kíváncsi, hogy két trafót lehet-e a fentebb leírtak alapján összekötni.



2020. szept. 16. 19:50
1 2
 1/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Teljesen egyforma trafókat lehet párhuzamosítani, de főleg a primer menetszám nem feltétlenül egyforma, ami eltérést okozhat a szekunderen, ezáltal kiegyenlítő áramot.

De kipróbálhatod, iktass be egy ampermérőt a párhuzamosított szekunderek közé, hogy mennyi áram folyik.

2020. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

De azonos fázisban párhuzamosítsd, ezt ellenőrizheted feszültségméréssel is, mielőtt összekötöd.

Ha a két feszültség összeadódik, úgy nem jó, zárlat lesz.

2020. szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 vantel ***** válasza:
79%

Elöbb egyenirányítsd és aztán kösd párhuzamosan.

Így nem lesz gond.

2020. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a két feszültség összeadódik, úgy nem jó, zárlat lesz."

Össze lehet adni a két feszültséget. Egyébként kivonni is lehet. Ellenpárhuzamosan kapcsolni nem tanácsos.

2020. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

4.

Nem érted, miről beszéltem.

2020. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Te meg nem érted, miről beszéltél...
2020. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

6.

Ha direkt ki akarod forgatni, akkor persze.

De szerintem ezt művészet még kiforgatni is, annyira egyértelmű.

Figyelj már, nem érzed, mennyire méltatlan, ezek elemi dolgok.

Alapfogalmak.

Most mit szemétkedsz, unatkozol?

2020. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Gyengébbek kedvéért:

Össze akarunk kötni két szekundert párhuzamosan.

Tegyük fel, hogy a végeket nem tudjuk beazonosítani, vagy csak biztosra szeretnénk menni.

Ezért előbb csak egy ponton kötjük össze, a másik két pont közé iktatunk egy feszültségmérőt.

Ha azt tapasztaljuk, hogy a két feszültség összeadódott, az nem jó, mert ha így kötnénk össze, zárlat keletkezne.

Erről beszéltem.

Mit nem lehet ezen érteni?

Miért kell teljesen hülyének nézni a másikat?

De még ilyen gyerekes dolgokkal, amiket én már gyerekként műveltem, gyakoroltam, kisujjból kiráztam?

Nem unod még a rosszindulatú piszkálódást?

Szakadj már le rólam, kötekedő villanyszerelő!

2020. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát, ezt már magyarázhatod. :D
2020. szept. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nekem már gyerekkoromban volt egy kétoszlopos trafóm is (ha érted egyáltalán...), a két oszlopon kétfelé osztott primer és szekunder.

Gondolod, hogy nem tapasztaltam már ki akkor a kötéseket, sorosan, párhuzamosan, szembe?

A menetirány sajátos trükkjét, ami ezen trafók jellemzője (ha érted egyáltalán...).

Később erősítők, majd saját tervezésű építése, trafók, szekunderek, egyenirányítók, feszültségtöbbszörözők összes típusainak megismerése.

Mindezt akkor, amikor a hozzád hasonlók legfeljebb a fizikai alapjait tanulgatták általánosban.

...és évtizedek múltán, ezt kell eltűrni, mentálisan sérült alakoktól, hogy ilyenekkel jönnek nekem, hátulról.

Csupán azért, mert neki szövegértelmezési zavarai vannak.

Mert ő rosszindulatú.

--------------

Nem tudom, mit lehetne tenni, részben jó lenne ez az oldal, a szabadidő kitöltésére, tapasztalatok megosztására.

De ez, hogy itt naponta szemétkednek az emberrel ilyen alattomos, sunyin vigyorgó figurák, energiaelszívó vámpírok, ez hosszabb távon tűrhetetlen!

Hiába csak egy szűk kisebbség, páran vagytok csupán, sérült emberek.

De a kár, amit okoztok, így is tetemes.

Nem lehet az egy jó hobbi, ami naponta csak felbosszantja az embert.

2020. szept. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!