Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet párhuzamosan összekötni?

Lehet párhuzamosan összekötni?

Figyelt kérdés

Ha nekem egy darab 2 Amperes 9 Voltos transzformátora lenne szükségem de nincsen csak két darab 1 Amperes 9 voltos transzformátorom, lehet őket úgy összekötni, hogy a szekunder kivezetéseit összekötöm majd egyenirányítom stb.. így a terhelés megoszlik a két transzformátor között. Meglehet ezt így csinálni?


Tudom, hogy kapható 2 Amperes trafó is de én arra lenék kíváncsi, hogy két trafót lehet-e a fentebb leírtak alapján összekötni.



2020. szept. 16. 19:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

„Elöbb egyenirányítsd és aztán kösd párhuzamosan.

Így nem lesz gond.”


Ha a két feszültség nem egyezik, vagy nem jó polaritással kötik be, akkor ilyenkor is probléma lesz.


Transzformátorok párhuzamos kapcsolásának feltételei: azonos nagyságú szekunder feszültség és ezek azonos fázishelyzete, lehetőleg azonos teljesítmény. Ha nem azonos a szekunder feszültség, akkor a transzformátorok között kiegyenlítő áram folyik, ez többlet veszteséget okoz. A nem azonos a fázishelyzet egyfázisú transzformátoroknál azt jelenti, hogy a két szekunder tekercs feszültsége összeadódik. Ha így kötöd össze, akkor mindkét transzformátorban zárlati áram folyik, ami rövid idő alatt a tekercsek leégéshez vezet. Az eltérő teljesítmény annyiban hátrányos, hogy csak a kisebb teljesítményű transzformátor teljesítményéig lehet őket terhelni. Így a nagyobb teljesítményű nem használható ki a névleges teljesítményéig.

Két azonos típusú, azonos gyártótól származó transzformátor szekunder feszültsége valószínűleg egyezik, így kiegyenlítő áram nem folyik, már csak a helyes bekötésre kell ügyelni:


[link]


Szervizmérnök úr ezt írta le szavakkal. 4-es nem értem mit kötözködsz.

Első rajz a helyes párhuzamos kapcsolás, második és harmadik rajz a párhuzamos kapcsolás ellenőrzése. Az egyik transzformátor szekunder tekercsének egyik kivezetését összekötöd a másik transzformátor szekunder tekercsének egyik kivezetésével. A szabadon maradt szekunder kivezetésekre feszültségmérőt kapcsolsz, ha a feszültség 0 V, akkor a szabadon maradt tekercsvégek összeköthetők, ha a szekunder feszültség kétszerese, akkor az egyiknek a kivezetéseit meg kell cserélni.

2020. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#10, nektek össze kéne tartani... Te a Szokol rádióban cserélsz elemet, akit levillanyszerelőzöl, az meg a 10 A-es ótomatát. Mindkettő áramos dolog, nem?
2020. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Normális fórumozás arról szólna, hogy válaszolgat az ember, mindenki a saját szakterületének tudását és tapasztalatait megosztva, egymást kiegészítve.

Nem akadályozva, hülyeségekkel fárasztva a másikat, időt rabolva, felbosszantva. Erőforrásokat elszipkázva.

De ez egy beteg ember, egy beteg oldalon, ahol még néhány beteg társa is nehezíti a normális időtöltést.

----------------------------------

Mindezek miatt az oldal szakmai támogatását bejeztem.

---------------------------------------

A 10. válaszom 2 hete íródott, azóta be sem néztem ide, mostanáig. Először csak egy napig "pihentettem" és rájöttem, hogy megnyugtatóbb, ha nem látom ezt az oldalt. Utána már nem is volt kedvem megnyitni egyáltalán.

Most azért léptem be, hogy még a nickem megjelenítését is letiltsam.

Nem tűröm el még egyszer, hogy ez a pofa a szakmai válaszaim "kiigazítsa". Volt ilyen szólása, hogy ő csak kijavítja a "hibáim", ha jól rémlik.

Na most, mint említettem korábban, magam erősáramot és gyengeáramot egyaránt tanultam, mindkettő szakterületem. Alapelvem, hogy mindig olyan dolgokról írok, amit biztosan tudok is.

Nincsenek olyan hibáim, amit ennek az alaknak jogosultsága lenne kijavítani, egyszerűen kevés is hozzá.

Volt egy olyan szólásom is, hogy tapasztalatom szerint sajnos a villanyszerelők a fórumok legnagyobb trolljai. Ezt nyilván csak azokra értettem, akik arra rászolgáltak, 20 évnyi fórumos tapasztalataim alapján. Akik hülyeségekkel fárasztottak. Bután tudálékoskodtak.

Ez a sérült a megjegyzésem meglátta és teljesen magára vette (ki tudja, bizonyára nem is ok nélkül), utána szinte létcéljává tette, hogy velem kötekedjen, piszkálódjon. Válaszaim túrja, visszakeresse. De olyanokba köt bele, amiben nincs is igaza, csak beképzel hülyeségeket a fejébe. Főleg, hogy a szövegértelmezéssel is gondjai vannak, meg hát a rosszindulat, ami bevetít neki az agyába. De hány ilyen sérült van a netes felületeken, képzelgő hülyék...

Ez persze csak egy negatív figura, önmagában kevés lett volna. De sajnos vannak itt még néhányan, Magyarország legaljáról, akik a kulturált időtöltést, hobbiból való fórumozást lehetetlenné teszik.

Az oldal indulása utáni években is idetévedtem, de hamarosan lépni kellett innen, olyan megalázóan alacsony volt a színvonal (kérdezők, válaszolók, helyesírások, minden).

Két éve ismét megpróbáltam, eddig bírtam elviselni. Ezen a ponton betelt a pohár.

A villanyszerelő meg akar nekem magyarázni olyan elemi kötéseket, ami nekem már gyerekként is a kisujjamban volt. Amikor befőttes üvegben gyártottam Leclanché-elemet.

Elég volt ebből, nem tűröm tovább a méltatlan szemétkedést.

Ami a dolog fonákja, hogy magam részéről naponta több embernek segítettem, sokan meg is köszönték, tanultak a válaszaimból, értékelték.

Ez a kártékony jóval ritkábban jelent meg itt, de arra volt gondja, hogy végképp megutáltassa velem ezt a helyet.

Ezáltal kárt okozott azoknak is, akinek a kérdéseire válaszolhattam volna. Ő meg nem válaszolt helyettem, hiszen tudása sincs hozzá.

2020. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez aztán a félrevezetés csúcsa. :D


"Ezáltal kárt okozott azoknak is, akinek a kérdéseire válaszolhattam volna. Ő meg nem válaszolt helyettem, hiszen tudása sincs hozzá."

Nekem semmi közöm a szervizsegédmunkásos válaszaidhoz, soha nem is szóltam bele - legfeljebb hasznosnak ítéltem. Az erősáramhoz meg nem értesz eléggé, hát ez a tény.


"Válaszaim túrja, visszakeresse."

Ez magyarra lefordítva azt jelenti, hogy a beikszelt keresőszavak miatt nálam is megjelennek a szakmába vágó kérdések, hát ha látok hibás választ, ki is igazítom azokat. Ugyanakkor a Rágalmazó Úr, ha jót írt, energiában, azt meg jónak minősítettem.


Ez meg itt:

"Volt egy olyan szólásom is, hogy tapasztalatom szerint sajnos a villanyszerelők a fórumok legnagyobb trolljai. Ezt nyilván csak azokra értettem, akik arra rászolgáltak, 20 évnyi fórumos tapasztalataim alapján. Akik hülyeségekkel fárasztottak. Bután tudálékoskodtak.

Ez a sérült a megjegyzésem meglátta"

aztán színtiszta hazugság. Mivel nem keresem és túrom válaszaidat, még a sajátjaimat se, hát csak emlékezetből mondom, hogy kimondottan nekem címezted sértésnek a villanyszerelőséget. De ha nyugdíjas leszek, végignézem a válaszaimat, és majd belinkelem ide. Ellenállításként máris belinkelheted azt, ahol általános megjegyzést tettél, és én magamra vettem. Rajta. :)

"jóval ritkábban jelent meg itt"

Adjál képernyőfelvételt arról, hány oldalnyi válaszod van itt, és én is belinkelem az enyémet.

2020. okt. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Az erősáramhoz meg nem értesz eléggé, hát ez a tény."

Hazudsz és a többire már nem is reagálok. Korábban is betegesen forgattál ki mindent, nincs értelme veled vitatkozni. Végtelen rosszindulatú, gonosz alak vagy.

Legyen egy sikerélményed ezen az oldalon, hogy miattad hoztam meg a végleges döntést, amihez persze a többi sérült is hozzájárult:

Nem segítek már szakmai válaszokkal, hogy te engem soha többé ne tudj "kijavítani".

Nem fogsz te engem felvilágosítani sem soros, sem párhuzamos kapcsolásokról. Gyerekes dolgokról, amiről csak egy beteg ember képzelheti be a fejébe, hogy egy profinak ilyen egyszerű dolgokat magyarázni kell.

Tény ugyanakkor, hogy több közül te voltál talán az egyik legundorítóbb.

Igaz, említhetnék még a "kemény magban" néhányat.

Néhány, de nagyon hatékony, kártékony, gusztustalan alakot.

2020. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"szervizsegédmunkásos válaszaid"

Hogy csak egy undorító gúnyolódást említsek.

Nekem mondod ezt sokadszor, aki már gyerekként beképzelte a fejébe, hogy a maga ura lesz, egy saját cégben?

Majd ezt felnőttként meg is valósította?

Szerintem, neked a gúnyaidból is csak a végtelen irigység beszél, miután korábban ezt is megjegyeztem, hogy miért érek rá naphosszat netezgetni (értsd: több évtizednyi tudást megosztani), amit a vállalkozásom lehetővé tesz.

Gondolom, valami lúzer lehetsz, ezért gúnyolódsz rajtam folyamatosan, irigy vagy.

Még egyszer mondom, neked csak:


Szervizvezető Úr.

2020. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!