Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek!Van egy TEAC...

Üdv mindenkinek!Van egy TEAC Ag-790-es erősítőm!Meg tudnátok mondani hogy mitől lehet az hogy magától maximumra ugrik a hangerő?

Figyelt kérdés
2020. szept. 20. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hibás a hangerőszabályzó,és ezért az alaplap úgy érzékeli,mintha hangot adnál rá.
2020. szept. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
80%

Örülj neki, hogy eddig működött. Ez egy régi erősítő, és az erősítők előbb-utóbb elromlanak. Ha nem vagy szakmabeli, akkor ne nyúlj bele a készülékbe, mert halálos áramütést szenvedhetsz, de minimum még jobban elronthatod a készüléket. --> Szervíz

De ha értesz valamennyire az elektronikához, akkor én 2 dologra tippelnék.

Az időnként véletlenszerűen előforduló hibákat sokszor konthakthiba okozza. Pl. a sokszor erősen felmelegedő majd lehűlő részek körül a forrasztások körberepednek, és már nem mindig érintkeznek. Ezt szemrevételezéssel sokszor ki lehet szúrni, ha az ember végigvizsgálja azokat a részeket a NYÁK-on, ahol a lötstop megbarnult a hőtől. Más kontakthiba lehetőség, hogy valamelyik csatlakozó kontaktusa(i) eloxidálódtak. Szét kell húzni, majd újra összenyomni a csatlakozókat, ettől általában összetörik az oxidréteg, és újra jól érintkezik

De lehet egy elöregedett alkatrész is, ami már nem teljesíti a gyártáskori specifikációját, utóbbit általában nagyon nehéz megtalálni.

2020. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Persze, ahogy írták, hibás lehet a hangerőt is szabályzó jeladó is, úgy láttam a neten, hogy nem normál potméter van ebben az erősítőben, hanem digitális jeladó.

De még egy tippként: elméletileg lehet még az is, hogy a mikrokontroller tápfeszét szűrő elkók vagy a tápfeszét hidegítő elkók elöregedtek, kiszáradtak, és már nem tudják jól kiszűrni a tápfeszen levő rádiófrekvenciás zavarokat, ami behülyíti a mikrokontrollert. Bár nem tudom, az ilyen hiba mennyire gyakori, mert nem vagyok szerelő.

2020. szept. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. szept. 20. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!