Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Type-C USB fejhallagtók...

SIDLER22 kérdése:

A Type-C USB fejhallagtók képesek kezelni az FLAC szintű bitrátát?

Figyelt kérdés

Vannak FLAC zenéim (tudom, hogy mit jelent. Nem kell leírni) és szeretnék olyan kábeles vagy bluetooth fejhallgatót amivel hallom is az FLAC minőséget. Az LDAC kodekes BT fülesekkel az a baj, hogy nagyon drágák. Viszont Type-C USB-ben vannak olcsóbb fülesek is. Szóval az érdekelne, hogy az USB-c alkalmas-e erre és ha igen akkor mekkora bitrátát tud átvinni.


U.i.: A kérdés kiírásomat megelőzte 2 órányi google keresgélés a bitráta után meg az után, hogy egyáltalán jó-e a Type-C FLAC-hoz. Semmit nem találtam, de ti biztos 2 perc alatt megtaláljátok.



2020. okt. 3. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szabványos audio cd 1440 kbit/s körül van, az usb 3.0 5 gigabit/s, a type c implementációtól függően 10 vagy 20 gigabit/s is lehet, tehát igen, elég gyors lesz hozzá :)
2020. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szuper! Mégegy kérdésem lenne ha esetleg valaki tudja. Csak nem akartam neki új kérdést kiírni. Egy videóban hallottam, hogy a hangszóró minőségét a maximum Hz határozza meg (részben). Ez a határérték pontosan mire vonatkozik? Csak mert az emberi fül 20-20000Hz között hall. Ehhez képest 40kHz-es fejhallgatók is vannak. Ennek mi a jelentése vagy mire vonatkozik?
2020. okt. 3. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
az USB át fogja vinni a jeleket, viszont más kérdés, hogy a fejhallgatóban milyen minőségű DAC alakítja a digitális jelet analóggá, mivel ha jól sejtem, az USB csatlakozón digitális jelet fogad. Lehet, hogy hagminőségben nem leszel sokkal előrébb, mint egy bluetooth-ossal. Mi a gond a klasszikus jack-es fejhallgatókkal?
2020. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát egyrészt a telefonomban gagyibb DAC van szerintem mint egy USB-s fejhallgatóba amit tervezek venni mert ott figyelni fogok a DAC minőségére. A másik meg, hogy a jack az feszültségkülönbségen alapul szóval rosz érintkezés vagy interferencia és már annyi is a jó hangnak.
2020. okt. 6. 09:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom milyen fülest tervezel venni illetve azt se, hogy milyen telefonod van, szóval nem tudom megítélni, hogy jobb lesz-e, de nem nagyon értem miért félsz ennyire a jack-től, a stúdió fejhallgatómon is egyszerű jack csatlakozó van és soha nincs vele gond. Persze ha nem 10-15 ezer forintos fejhallgatót néztél ki, valószínűleg jobb lesz a beépített DAC-ja, mint egy telefoné.
2020. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!