Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy tölthető akkumulátorral nem indul el az elektromos fogkefém?

Figyelt kérdés
Vettem 2 hónapja egy elektromos fogkefét, és azok az elemek, amiket adtak hozzá, most kezdenek már lemerülni,fogmosáskor már érezhetően gyengébben forog a fej. Tölthető elemekkel akartam kicserélni, de nem működik velük valamiért a fogkefe. Kimértem multiméterrel a lemerülő elemek feszültségét, 1,2 V körül vannak, azzal még elindul a fogkefe, a tölthető elemek feszültsége 1,3 V jelenleg, azzal meg sem moccan. Elvileg a tölthető elemek jók, digitális órába rakva működnek. Megdörgöltem kicsit a végeit kevésbé durva csiszolópapírral az oxidációtól, de nem változott semmi.

2020. okt. 6. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az akkuknak kisebb a feszültsége. Ha a fogkefe 1,2 Volton már gyengélkedik, az akku onnan indul, szóval jó esetben is csak gyenge teljesítményt érsz el vele. Az óra 1 Volton is vígan ketyeg, eszközfüggő, hogy miben tudod használni és miben nem. Van amit eleve ilyen akkukra terveztek, például a vezeték nélküli vezetékes telefonomba 2 db AAA akku van, amit a bázis tud tölteni úgy, hogy ki se veszem a telefonból. Ha abba klasszikus elemet teszek, működne, de amint betenném a bázisba, bumm (hacsak nem tudja érzékelni valahogy, hogy nem akku van benne és letiltja a töltést).
2020. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gagyi tölthető akkuknak terhelésre leesik a fezültségük. Egy fogkefe motorja elég nagy terhelésnek számít, ilyen esetben nem csak a multiméterrel a terheletlen akkun mérhető feszültség számít, hanem az akku belső ellenállása is. Vegyél bele jó minőségű akkut, szeretni fogja. (vannak gyárilag akkus fogkefék, többnyire azokban is csak 1 db NiMH akku van)

Eneloop akkut javasolnék. Abból is az Exreme változatot. Rövidebb az élettartama (nem 1000, csak pár száz ciklus) viszont jobban viseli a nagy terhelőáramot.

2020. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a mAh-nak mennyi jelentősége van? 2100 mAh-ás a jelenlegi akkum, érdemes annál nagyobbat venni?
2020. okt. 6. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Az olyan mint a telefonba, csak itt li-ion/li-pol akku van, a tiéd pedig NI-MH, az csak annyit jelent, hogy minél nagyobb az MaH, annál tovább megy
2020. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Mint írtam, a belső ellenállás jobban számít jelen esetben. Hiába a kapacitás, ha nem tudja leadni, mert nagy a belső ellenállása.

Az akkukat többnyire vagy belső ellenállásra, vagy kapacitásra hegyezik ki. Nem véletlen hogy az extrém nagy áramfelvételre szánt (akkus csavarthúzó, fúró) akkuk kapacitása kevesebb, mint pl egy azonos méretű, de laptopba szánt cellának.

2020. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!