Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy erősítő INPUT-jára...

Ha egy erősítő INPUT-jára teszek 1-1 Y RCA elosztót, a szabadon maradót használhatom a jel továbbviteléhez vagy ilyen esetben feleződik/gyengül a jelerősség?

Figyelt kérdés

és ha feleződik vagy legalábbis valamilyen arányban kisebb lesz már rajta, akkor nem ajánlatos?


mert láttam olyan erősítőt, amit láncba lehetett fűzni, és rögtön az INPUT RCA mellett volt 2 db output RCA is, ha az ember tovább akarta vinni a jelet, de nem tudom, abban volt-e valami jelerősítés a kiemenet előtt vagy ugyanígy csak simán ketté osztották.


Mit gondoltok? megoldja a jeltovábbvitelt két Y elosztó vagy nem?


kép:

[link]



2020. okt. 9. 13:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az okosok szerint nem lenne szabad, mivelhogy megborul az impedancia-illesztés. De tapasztalatom szerint semmi komolyabb gondot nem okoz, max halkabb lesz egy kicsivel. Nyugodtan megcsinálhatod, tönkremenni biztosan nem fog semmi.
2020. okt. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Nekem jóval halkabb lett, "elnyomták egymást a készülékek", egyiket mindig áramtalanítani kellett hogy a RCA elosztóba dugott másikat hallgatni tudjam.

Valami mini-keverő vagy RCA átkapcsoló box nem tudom megoldást jelentene -e inkább.

2020. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A jelforrás kimeneti ellenállásától függ. Minek a kimenetét fogod rákötni?
2020. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az erősítők kimeneti ellenállása általában kicsi, bemeneti ellenállásuk ennél sokkal nagyobb. Ha egy kis kimeneti ellenállású erősítőre csatlakoztatsz két nagy bemeneti ellenállású készüléket, akkor az egy csatlakoztatott készülékhez képest csak csekély mértékben csökken a jelszint.

Ha a meghajtó erősítő kimeneti ellenállása összemérhető a meghajtott fokozatok bemeneti ellenállásával, akkor már lényegesen nagyobb lesz a jelszintcsökkenés.

2020. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

értem, akkor ez így nehezen megjósolható. na de a különböző eszközökről is eltérő jelszintet kap, nem? én pl mobilról vagy diktafonról nyomom rá a zenét, fogalmam nincs, hogy melyik mekkora jelszintet ad ki.


és akkor amelyik típusnak gyárilag sdzereltek továbbfűzési lehetőséget, azaz egy pár RCA outputot is, ott az ellenállásokkal megoldották, hogy ugyanaz a jelszint jöjjön ki, mint amilyet beküldtem?

2020. okt. 9. 23:14
 6/19 anonim ***** válasza:
Hiába lett lenullázva #2 válaszom, én csak leírtam, hogy elosztókkal így jártam, sajnos.
2020. okt. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
én tuti nem nulláztam le, akkor mások voltak. köszi a tapasztalatot !
2020. okt. 10. 10:54
 8/19 anonim ***** válasza:

elosztó minőségétől függ, a 100 forintos "egy vezeték ketté osztva" megoldásos kínai vackok tuti, hogy szétcseszik az impedancia/jelszinteket, de léteznek komolyabb elosztók is, rendesen megtervezett áramkörrel, hogy kompenzálják ezeket a hibákat. Valahogy így néz ki egy olyan elosztó, amivel nem lesz hangerő problémád.

[link]

2020. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne ilyen elosztó, elsősorban magyar boltból tudnál ilyet linkelni?

Lehet Kérdező is örülne neki.

2020. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Aliexpressről tudsz ilyet rendelni, magyarországon úgy látom nem nagyon árulnak ilyeneket, csak azokat a legegyszerűbb elosztókat, amik vagy jók, vagy nem :\

[link]

2020. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!