Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy erősítő INPUT-jára...

Ha egy erősítő INPUT-jára teszek 1-1 Y RCA elosztót, a szabadon maradót használhatom a jel továbbviteléhez vagy ilyen esetben feleződik/gyengül a jelerősség?

Figyelt kérdés

és ha feleződik vagy legalábbis valamilyen arányban kisebb lesz már rajta, akkor nem ajánlatos?


mert láttam olyan erősítőt, amit láncba lehetett fűzni, és rögtön az INPUT RCA mellett volt 2 db output RCA is, ha az ember tovább akarta vinni a jelet, de nem tudom, abban volt-e valami jelerősítés a kiemenet előtt vagy ugyanígy csak simán ketté osztották.


Mit gondoltok? megoldja a jeltovábbvitelt két Y elosztó vagy nem?


kép:

[link]



2020. okt. 9. 13:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mert ez aztán baromi bonyolult lehet...
2020. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Telefon vagy diktafon jack kimenetét minden variálás nélkül rákötheted 10 ilyen erősítő bemenetére is. Teljesen megfelel a célnak bármi, amivel ez megoldható, nem kell csini dobozka hozzá.Amivel össze tudod kötni, az jó lesz.
2020. okt. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12

örülmnék, ha ez így működne.


nekem az a fura, h végül is 50 különböző készülékről kaphatja a jelet, azaz az impedancia, jelszint tök eltérő lehet, és képtelenség egy fix szintet illeszteni gyárilag. vagy nem?

csak mert egy kimenő jelszint is változó attól függően, h pl egy telefonról viszem rá a jelet vagy egy mp3 lejárszóról vagy éppen egy keverőről ... stb stb


(amúgy az alis link semmit se jelenlít meg nekem)

2020. okt. 15. 10:17
 14/19 anonim ***** válasza:

Ez nem hangfal, nem kell egyeznie a két impedanciának. Az a jó, minél kisebb a jelforrásé az erősítő bemenetéhez képest, hogy az ne terhelje.

Egy telefon jack kimenete 16-32 ohmos fülhallgatókat működtet, az erősítő kiloohmos nagyságrendben szinte egyáltalán nem fogja terhelni. Akkor sem ha kettőt, vagy akár többet kötsz rá.

A jelszintet meg beállítod, egyszerűen a telefon hangerejével. Kezdetnek egy közepessel, ha kevés, emeled

2020. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14-es szépen leírta a lényeget.


Az erősítők vonalszintű kimenete általában kis impedanciájú néhányszor 10…100 Ω nagyságú, de legfeljebb néhány kΩ. A fejhallgató kimenet még kisebb impedanciájú. A vonalszintű bemenet pedig legalább 10 kΩ, de leginkább 100 kΩ nagyságrendben van. Egy kis impedanciájú kimenetre akár több nagyimpedanciájú bemenet is rákapcsolható jelentősebb jelszint csökkenés nélkül. Csak azt kell megoldani, hogy egy kimenetet hogyan viszel el, mondjuk háromfelé. Ha egy Y RCA elosztót teszel a kimenetre, akkor a szabadon maradó oldalát használhatod a jel továbbvitelére egy másik erősítő bemenete felé, a jelszint nagy valószínűséggel alig fog csökkenni. Egyébként meg, ha nem így lenne, miért gyártanának ilyeneket? A jelszinteket a meghajtó készülék hangerő szabályozójával lehet azonos szintre hozni.


Az alis link ugyanazt a dobozt jeleníti meg, amit 8-as hozzászóló írt, MB-SH03DA. A doboz felirata szerit: Passive Stereo Hi-fi Audio Splitter 1X3. Sajnos a belsejéről nem találni képet, de a felirat szerint passzív, vagyis nem tartalmaz erősítőeszközöket, egyébként sincs rajta semmilyen tápcsatlakozó. Jól néz ki, aranyozott csatlakozókkal, de 37,90 dollár enyhén szólva is soknak tűnik érte. Vajon milyen „csodaáramkör” lehet benne? Egyébként egy passzív áramkör hogyan kompenzálná a jelszintcsökkenést?


Az Y elosztóból is találni 6000 Ft-osat, de tized ennyiért is. Egy telefon, diktafon, mp3 lejátszó miatt teljesen felesleges a „csodadoboz”, vagy a 6000 Ft-os Y elosztó aranyozott csatlakozókkal „csodakábellel”, egy egyszerű, nem túl drága Y elosztó is megfelel.

2020. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem lennék meglepve, ha az Alis dobozkában pusztán pár centi vezeték lenne a csatlakozók között. Esetleg alibiből raktak bele néhány ellenállást, hogy tudományosabbnak tűnjön.
2020. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16.


15-ös vagyok. Erre én is gondoltam, persze az a pár centi vezeték nyilván valami "szuper csoda" anyagból készült. Az ilyen "csodadobozok" és hasonlók az olyan "vájtfülűeknek" készülnek, akik minden elhisznek.

2020. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Persze. És valóban HIFI, hiszen nem változtatja meg a hangot, nincs torzítás, nem növeli a zajt.
2020. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

ó emiatt nerm izgulok, ha a kiskínai mást küld, refundoltatok, már rutinos vagyok, csakis videokamera előtt nyitok fel csomagot. igen, párszor már jól jött.


amiket írtatok, kösz, hasznos mind nekem, csak továbbra is azt sajnálom, h nincs minden eszközhöz egy olyan műszaki leírás, ami pl pontosan megadná a kimeneti jelszintet és egyéb adatokat (legalábbis ritkán láttam ilyet).


a Pioneer erősítőn a bemeneti jelszintet lehet állítani 0,3-7,2V között van ráírva. na mindez oké, csak ugye fogalmam nincs, milyen jelszintet kap Y és Y eszközről. vagy akkor ezt úgy tudom betalálni a legjobban, ha azt nézem, mikor tud torzításmentesen a max hangerőn szólni, nem? van egy kis keverőm, semmi komoly, na de annak se ismerem a kimenő jelszintjét.


nem, nem hiszek én el semmit, ezt tulképpen csakis hobbycélokra akartam és azt is azért mert szinte minden jelet fogad, SD, USB, MIC, de tisztában vagyok vele h egy rakás ....


na de sebaj, 6-7 ezerért jó.

2020. okt. 18. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!