Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kismegszakítót (ház elosztódob...

Kismegszakítót (ház elosztódobozában) hány évente érdemes cserélni?

Figyelt kérdés
Azt írják valahol hogy 5-7 évente. Mieink lassan 30 évesek. Másik dolog meg hogy a villanyóra melletti bejövőkismegszakítókat az áramszolgáltatónak kell cserélni (ha kell)? Mert azok is lassan 30 évesek.
2020. okt. 17. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
a külsőt az áramszolgáltatónak kell, azt biztos. a kérdésed többi részére nem tudok válaszolni
2020. okt. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hallottam ilyet, még hogy meghatározott időközönként cserélni kellene, ezekknél az van meghatatározva, hogy mennyi kapcsolást, zárlatott tud elviselni.
2020. okt. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2020. okt. 17. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak hetven éves leszek, de olyanról még nem hallottam, hogy egy kismegszakító bekapcsolva maradt volna zárlatkor. A 70-es évek végén divatba jött BS kismegszakítóknak kb 10 év múlva már érezhető volt az a hibája, hogy tartós nagy terhelés esetén egyre "gyengébb" lett. Olyan panasz sok volt, és ezeket egy idő után már automatikusan cserélték, nem is volt érdemes utána nézni, mert ismert volt a jelenség. Valamint ezek nem voltak olyan precíz szerkezetek, mint a maiak, nagyobb volt a tűrés. És persze mindig volt olyan, amelyiket nem lehetett visszakapcsolni a szerkezet hibája miatt. De hogy elveszti a szavatossági idejét, és őmiatta lesz tűz, hát, ilyent még nem.
2020. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sopronban igen, máshol nem
2020. okt. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyenről, hogy a kismegszakítókat időnként cserélni kellene. Akkor kell kicserélni, ha meghibásodik, például nem lehet visszakapcsolni. Nekem van még EB típusú 6 A-es kismegszakítóm, ami még a BS típusúnál is régebbi és még az is működőképes, bár már régen a fiókban van. Aztán, vagy 40 éve BS típusút szereltek fel, azóta sem kellett kicserélni egyiket sem. A fogyasztásmérő előtti kismegszakítókat „házilag” nem szabad kicserélni, ezek le is vannak plombálva, azokat csak az áramszolgáltató cserélheti ki. A kismegszakítók csak ritkán, túlterheléskor vagy zárlatkor működnek, normál esetben „csak” átvezetik az áramot, a meghibásodás viszonylag ritka. Ha mindegyik jól működik, akkor nincs értelme kicserélni.
2020. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De hogyan tudom ellenőrizni? Csináljak túláramot meg rövidzárlatot mindegyik körben? Az egyiket kicseréltem nemrég és elég ramaty állapotban volt a háza, töredezett. Azért nem várnám meg még szétporlad.
2020. okt. 18. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!