Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezek a klímák milyen hőmérsékl...

Ezek a klímák milyen hőmérsékletig tudnak jól fűteni?

Figyelt kérdés

Jelenlegi vegyes tüzelésű rendszer mellé szeretnénk klímákat felszerelni fűtésre (hűtésre nemigen lennének használva). Megmaradna a jelenlegi radiátoros rendszer is, viszont ha lehet, minél többet a klímával szeretnénk fűteni. Két helyiségben szeretnék klímát feltenni (22 és 14 nm), viszont az összeg keretem nem a legnagyobb. Megközelítőleg 600-650 ezer forintom van a projektre összesen. Nézegettem klímákat és sok helyen a japán, főleg a Daikin klímákra esküsznek, viszont a fűtésre optimalizált modellek árából egyet tudnék csak venni. A belépő kategóriás FTXC-B modellt néztem, leírás szerint ez -15 fokig tud fűteni. Ez így mennyire igaz és valós. Egyértelmű számomra, hogy ekkor már csökken a hatásfok és a fűtőteljesítmény, de mondjuk egy olyan -10 fokig biztosan használható fűtésre? Illetve bár nem japán, de az LG klímákat is néztem (minden más LG termékkel én meg vagyok elégedve), itt -18 fokot írnak fűtésre. Ez is biztosan alkalmas mondjuk -10 fokban is korrekt fűtésre?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 18. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem akkora térnél amit szeretnél fűteni ahhoz nem muszáj spec klíma, jó egy sima inverteres is. Nekem egy nagyobb teret 45m2 hűt, és most füt egy 3,5kW-os, de 0 fok alatt már elég sokat olvasztja le a kültéri egységet, ilyenkor megfordítja az irányt, és nagyon gyengéd, de hütésre kapcsol.

Ha jól tudom a fütésre optimalizáltakban ennek elkerülésére van fütés a kültériben.

Nálam igazából csak egy alap meleget ad, és ha kell, akkor begyújtok. Nálad viszont két klímával be kell, hogy tudja fűteni még minuszban is, főleg, hogy egyre gyengébbek a telek.

2020. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Alkalmasak akár -20 fok is lehet kint, ha olyan helyen van a ház alap hő kibocsájtása miatt alkalmas. Tartósan kellene -20 foknak lenni, h ne működjön. Amilyen enyhe telek voltak én az utóbbi 10 évben nem emlékszem, hogy lett volna 2-3 napig nappal is -10-15 alatt. Daikinről én is jókat olvastam és 22 nm- bőven képes egy gyengébb is.
2020. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
-15-20 körül van az alsó pont. Gree comfort X 3.5 KW nekem beüzemelve 260 000 Ft volt most ősszel.
2020. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

A kanadai kormány végeztetett ilyen vizsgálatokat 6 éve, végülis konkrét gyártmányt mintha nem írtak volna, hanem tipikus viselkedést, hát az a klíma, amit vizsgáltak, az hűtésnél elérte a 4-es COP-t, fűtésnél a maximum COP az 3 volt, plusz 4-6 fok külső hőmérsékletnél, és mínusz 10 fok alatt már 2 alatt volt a COP.

Az érdekesség még az volt, hogy a 10-12 től 18-20 fokig terjedő külső hőmérséklet tartományban a klíma üzemeltetése nagyobb teljesítményt igényelt, mintha direkt villamos fűtést használtak volna.

2020. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt 6 év alatt sokat fejlődtek, másrészt fűtésre szánt klímát kell venni.
2020. okt. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Például amit #3 ír, a 3,5 kW-os hűtőteljesítményű Gree Comfort X az két változatban kapható, vagy -15 C fok vagy -22 C fok alsó határral.

Előbbi + 7 foknál éri el a névleges fűtési COP-t, és - 15 foknál a névleges 50 %-ával tud kokszolni.

Utóbbi -5 foknál éri el a névleges fűtési COP-t, és -22-nél a névleges 70 %-ával tud kokszolni.

Mindkettőnél a COP elvileg 3,7.

2020. okt. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!