Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik olyan hogy a szoba...

Létezik olyan hogy a szoba termosztát tönkre megy úgy hogy a kazánt ki-be tudja kapcsolni az elért szoba hőmérsékletnél de a szivattyú folyamatosan megy?

Figyelt kérdés
Tavaly vettünk egy házat amiben egy régi ÉTI Termotéka kazán volt amit felújítottam egy szerelővel a termoszátot a szobáét én cseréltem ki lévén némi villamossági jártasságom. Az előző termosztát direktre volt kötve vagy csak dísznek volt a falon mivel funkciója nem igazán mivel a kazán ment magától értem ezalatt hogy mikor a kazánban le ment a víz hőmérséklet akkor a kazán egyből kezdte melegíteni a vizet s így tovább. Vettem egy BHR W3 termosztátott amit az előző kokányolás miatt nehezen tudtam be kötni kb.egy évig ment utána úgy hogy a termosztát vezérelt mindent de hogy most meg csak a kazánt kapcsolja ki s be de a szivattyút nem az csak megy folyamatosan

2020. szept. 20. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogyan kötözted, így megoldás sincsen.

Ki tudja mi mit kapcsolt, mivel, hogyan vezérelt. Ezt ott helybe kell átnézni és megoldani.

Esetleg a szivattyút vezérlő kapcsoló összeéget. Ez a legnagyobb valószínüsíthető ok. Ezért megy állandóan. Mivel a termosztátnak egy kontaktja van, így az a kazánt viheti, mivel ez jól vezérelt. A szivattyút vagy a kazán, vagy egy beépített plussz kapcsoló,rele stb viszi a szivattyút, ez döglött be.

2020. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vagy a szivattyú kapcsolása romlott el vagy a term,osztát, de ha nem reagál a szivattyú más ingerre, akkor az :)
2020. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1.választ adó kazánból jön ki a fázis nulla a termosztát részére arra van rá kötve a szivattyú is eddig így tökéletesen működött. De most nem. Szokott lenni olyan mikor be kapcsol a fűtés és ki hogy a szivattyú is rövid ideig aztán vissza magától
2020. szept. 21. 07:29
 4/13 A kérdező kommentje:
2.választ adó inger részt nem igazán értem, a fordulat szabályozásra reagál és mint előbb említettem mikor be kapcsol a fűtés és ki hogy van olyan mikor az is de utána kis idő múlva vissza kapcsol
2020. szept. 21. 07:31
 5/13 anonim ***** válasza:

1#

" kazánból jön ki a fázis nulla a termosztát részére arra van rá kötve a szivattyú is "

Ez így nem smafu. Ha fázis és nulla jön ki, akkor értelem szerűen mindig megy a szivattyú(ha erre van rákötve valóban). Mert semmi sem vezérli. fázis-nulla, tehát folyamatosan üzemel a szivattyú.

2020. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
3. választ adó eddig így ment és nem volt gond. Most hogy újra be van kapcsolva azóta csinálja ezt, sőt van úgy is hogy be kapcsol a fűtés mikor a szoba eléri a kívánt hőmérsékletet akkor ki kapcsolja a kazánt illetve a szivattyút is és kis időre rá a szivattyú magától vissza kapcsol és addig megy míg a fűtés el nem indul
2020. szept. 22. 08:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így nem orvosolható. Át kel nézni a kötést, és a kapcsolók működését, megfelelőségét.
2020. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
4. választ adó az a probléma hogy öreg kazánról van szó a másik hogy a gáz szerelő a villany szerelőre mutogat és fordítva aki meg mind a kettőhöz ért nem lehet őket utól érni nem veszi fel kikapcsolja a telefonját
2020. szept. 22. 13:01
 9/13 anonim ***** válasza:
A javításhoz tudni kellene a kazán kapcsolási rajzát, amit nem találok így
2020. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Éti termotéka 25 es kazán illetve Grundfos UPS 25-60 180 a keingető szivattyú a szoba termosztát meg BRH W3 az előző kettőhöz nem találtam interneten kapcsolási rajzot sehol
2020. szept. 22. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!