Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Házi körülmények között mit...

Házi körülmények között mit lehet kezdeni azzal, ha a pénztárcám miatt állandóan bejelez minden bolt kijáratánál a kapu?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy új pénztárcát és azóta többször is becsipogott a kapu nálam több különböző boltban is. Volt pár kellemetlen szitum emiatt, de pár átnézés után már egyértelmű, hogy a pénztárcám jelez be mindig. Legutóbb azt mondta az egyik biztonsági őr, hogy nézzem át a pénztárcát, valahol biztos van benne egy pici mágnes és azt vágjam ki.

Nem sok kedvem lenne sehol szétvágni a pénztárcát, de azért átnéztem, kipakoltam, megtapogattam, de sehol semmi. Még a különböző rétegek között sem.

Kicsit tanácstalan vagyok. Boltba visszavinni nem tudom, mert online boltból rendeltem, visszaküldeni sem szeretném emiatt, de valamit kezdeni kéne vele.

A belsejében lévő címkék esetleg bejelezhetnek? Ezek sima szövet címkék, de azt esetleg kivághatom, ha mást nem (be is van jelölve rajta, hogy hol kell levágni), de kétlem, hogy az jelezne be állandóan.

Esetleg valami baromi erős mágnessel próbálkozzak? Nyilván miután kipakoltam a bankkártyákat. :) Bár mágnest sem tudom, hogy honnan tudnék szerezni.

Minden tippet szívesen fogadok.



2020. okt. 19. 17:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy nincs-e benne valahol eldugva egy mágneses cucc. Jól el szokott lenni dugva, az enyém is egy év múlva került elő, csak azt hatástalanították, ezért nem csipogott. Ha nem találod és legközelebb becsipog, kérd meg a biztonsági őrt, hogy hatástalanítsa (bankkártyát vedd ki belőle, mert a hatástalanítás mágnesezéssel jár, árthat neki).
2020. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Én ezt úgy oldanám meg hogy kibsznám a francba és vennék másikat.

Inkább buknám az árát minthogy ilyen kellemetlen helyzetekbe kerüljek miatta. Hiába magyarázod ki a biztiőrnél hogy nem vagy tolvaj, a többi vásárlónak nem tudod egyenként elmagyarázni hogy ne nézzenek rád úgy mint a véres rongyra mert nem loptál, csak a pénztárcád miatt sípol be a kapu.

2020. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
mágneses a csattja? egy nagyon erős mágnessel rámennék és az megzavarja annyira ha bármi is van benne, h nem csipog be.
2020. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
vågd ki cimkėt az összeset,lehet hogy az kėszült csipogosra.
2020. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1: Mondom, hogy megnéztem, áttapogattam az összes helyen, hogy hol lehet belevarrva, nem találtam. Lehet az lesz, hogy egy random biztiőrt megkérek amúgy, hátha jófej lesz és ki tudja nekem lőni.


2: Én letojom ki mit gondol rólam, csak azért akarom ezt megoldani, mert ha épp sietek valahova, akkor kényelmetlen megállni 1-2 percre is. A pénztárcát meg biztos nem fogom kidobni, egy márkás bőr pénztárcáról van szó.


3: Nem mágneses, patentos.


4: Lehet az lesz, ha egy RFID chip van benne az simán lehet, hogy benne van a címkében. Gondolom én...

2020. okt. 19. 18:40
 6/16 anonim ***** válasza:

Néha a szövet cimkék közé ragasztanak egy ilyet:

[link]

2020. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Remélem sikerül megtalálni.
2020. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

" ha egy RFID chip van benne"

Az van benne valahol. A pénztárakba épített berendezés elvileg kilövi a vásárláskor ezeket, ki kell próbálni.

2020. okt. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
...mondjuk most, hogy nézem van benne 3 címke (egyik sem a fent linkelt verzió sajnos), abból 2 címkének a tövénél látszik egy szaggatott vonal és egy kis olló jel. Lehet azokat le kell vágni, bár ez azt hittem opcionális csak, úgyhogy lehet az én hibám. Kivágom aztán meglátom. Köszönöm a tippeket!
2020. okt. 19. 19:19
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
menj vissza oda ahol vetted és húzd át a pult alatt az eladót .... kétszer!
2020. okt. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!