Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kapcsolónál, nyomógomboknál...

Kapcsolónál, nyomógomboknál az ON/OFF vagy OFF/ON hogy kell értelmezni a sorrendet?

Figyelt kérdés

odáig oké, h SPST, ezt értem, de ha ON/OFF típusú egy kapcsoló, akkor ez "nyitókapcsoló", azaz ha "felkapcsolom" (amikor világít a led), akkor bontom az ármakört? ugyanez nyomógombokra?


Ha azt aarom, hogy felkapcsolt állapotban (zárt áramkörnél) világítson a led, akkor OFF/ON típust kell nézni?


pl, ez nyitó-kapcsoló: ?


[link]



( [link]



2020. okt. 23. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

egyik állásban zárt az áramkör (be van kapcsolva, on) a másik állásban nyitott...

ezen nincs mit agyalni többet :D

2020. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:

Az első linken egy kapcsoló van.

Két állapota van: ON zárt áramkör, OFF nyitott áramkör.

2020. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Áramkört láttál már?? Ugye van egy zsebtelep, vezeték, izzó, kapcsoló. Ha a kapcsoló nyitott állapotban van, akkor nem megy az áram, mert olyan mintha ott nem lenne vezeték, ha zárt, akkor ugye zátja az áramkört és van áram.

Ez a kapcsoló is 2 állású kapcsoló. Ahol van a kék pont ott van az on, ahol nincs ott van az off (gondolom én logikusan). On-nál van áram, ugye magyarra fordítva be(kapcsolva) állás, off magyarul ki(kapcsolva) állásnál nincs.

2020. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, értemh on és off, és a jelöléseknél nem értem, hogy a sorrend számít-e.


azaz ha pl világító lednél akarom az ON-t, akkor az OFF/ON típusú (sztem igen) vagy ON/OFF. tehát az a kérdés, hogy nyitó vagy zárókapcsoló is létezik, nem csak nyomógombot gyártanak nyitóban is?

2020. okt. 23. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

asszem értem.

tehát a kapcsolón lévő LED ON helyzetben világít-e vagy OFF helyzetben?

2020. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igen!

röviden, igen!


és erre éretttem az ON/OFF avagy OFF/ON sorrendjét, mert nyomógomboknál látok is ilyen választási lehetőséget a rendelésnél, hogy az OFF/ON vagy ON/OFF típust akarom-e. azaz gondolom, nyitó vagy záró.

csak kapcsolónál nem találkoztam még ilyennel, de ezek szeirnt van (vagy ha nincs, akkor a kiskínai össze-vissza írogatja a sorrendet)

2020. okt. 24. 00:22
 7/7 A kérdező kommentje:

pl: most ez akkor nyitó nyomógomb vagy záró?


"OFF/ON, Momentary no latching type, push it--on, Release off

Specifications:

xxxxxxxxx

Press: open

Release: Off"


>>> a specs elején azt írja h a release az off, de a végén meg azt hogy a press-sel nyitom az áramkört. most akkor nyitom vagy zárom az áramkört ha megnyomom? számomra értelmezhetetlen ellentmondás ez így a leírásban.

neked érthető?

2020. okt. 24. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!