Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Udvari világítást jelenleg...

Udvari világítást jelenleg nyomógombokkal tudom felkapcsolni. Ezt szeretném lecseélni mozgásérzékelős kapcsolóra, ami csak sötétségben és mozgásra felkapcsolja a kinti összes lámpát. Milyen mozgásérzékelő kell? Sima?

Figyelt kérdés

2018. febr. 10. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó a sima mozgás érzékelő.

Ezt be lehet állitani hogy milyen sötétkor, mekkora tömegre kapcsoljon és mennyi ideig legyen felkapcsolva.

2018. febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kültéri kivitel kéne.
2018. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most volt pár hete a Lidlben,a gyerek vett,jól műxik.
2018. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi srácok, vagy csajok. Kipórbálom. Annyi, hogy amúgy is volt a rendszeren egy időzítő... Tehát amikor mengyomtam a nyomógombot, akkor 5 percig égett minden lámpa. Gondolom ez azt jelenti, hogy a mozgásérzékelő akárhányszor mozgást érzékel, azt jelenti, mintha megnyotam volna a gombot. Tehát az utolsó mozgástól még 5 percig fog égni minden. Ami jó nekem...
2018. febr. 11. 08:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A mozgásérzékelőn is van beállítható időzítés...
2018. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a nyomógomb helyére szeretnél mozgásérzékelőt rakni, ebben az esetben, ha nyomógombra van húzva, akkor eleve nem feltétlen jó mindegyik mozgásérzékelő hisz előfordulhat, hogy csak 2 vezeték van a szerelvénydobozban és a mozgásérzékelők ált. igényelnek nullát is, biztos van olyan, ami nem, de eszerint kell akkor kiválasztani ill. ha 3 eres kábel lett behúzva és nem vágták ki a 3. vezetéket, akkor lehet utólag nullát kialakítani.
2018. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg csak két vezeték van... hogyan tudok 0-át kialakítani?
2018. febr. 13. 07:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha védőcső van, akkor be kell húzni. Ha nincs védőcső, akkor sehogy.

Ha védőcső van, akkor merem feltételezni, hogy az elosztódtól távolabbi nyomógomb össze van csövezve, az elosztódhoz közelebbi nyomógombbal, majd a közelebbi pedig az elosztóval (azaz fel van fűzve). Áramtalanítasz, majd kikötöd a nyomógombokat. Az egyik vezetékre vagy akár mindkettőre (lehet szerencsésebb mindkettőre) rákötsz 1 erősebb madzagot vagy damilt (feltételezem nincs behúzó szalagod), majd kihúzod a két vezetéket ezáltal behúzod a csőbe a madzagot (két emberes feladat, valakinek engednie kell, annak érdekében, hogy minél könnyebben tudd húzni). Ha kihúztad, rákötsz még 1 vezetéket, szerencsés ha az kék, majd visszahúzod immáron a 3 vezetéket. Ezt megcsinálod mindegyik nyomógombnál az elosztóig, az elosztóban pedig lesz egy nulla sín, oda bekötöd a nullát.

Nem egy lehetetlen feladat, de nem árt ehhez inkább egy villanyszerelőt hívnod, hisz nem tudom mi a nyomvonal nálad, ez csak egy feltételezett nyomvonal, amit leírtam.

Ha nincs csőben, akkor a lehető legegyszerűbb megoldás az, ha lemondasz erről. :)

Egy nyomógombos kapcsolás ha a nyomógombok tényleg megfelelő helyen vannak, a közlekedési útvonal kezdetét és végét minden esetben érinti, akkor 100x jobb megoldás, mint egy mozgásérzékelő. Mozgásérzékelő a hő mozgását érzékeli, épp ezért simán betud kapcsolni hideg szélre vagy akár egy hirtelen megváltozott hidegebb levegő hőmérsékletben megmozduló tárgyra is! Tehát ha hideg szél megfújja egy fa ágát és az melegebb a szél hőmérsékleténél, akkor arra is befog kapcsolni! Az állatokról ne is beszéljünk...

Vannak egyébként vezeték nélküli mozgásérzékelők is, amik elemmel működnek, csak azt nem tudom, hogy hány falat képesek kvázi "átlőni", nálad a vevőnek mindenképp ott kellene lennie, ahol a lámpaszálak összefutnak, azaz feltételezem az elosztóban, kérdés, hogy odáig eljutna-e a rádiójel. Ezért is hívj egy villanyszerelőt, helyszínen látja majd mik a lehetőségek.

2018. febr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!