Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem tapad fel a gyanta...

Kisbitang kérdése:

Miért nem tapad fel a gyanta a tárgyasztalra? (SLA)

Figyelt kérdés

Milyen okai lehetnek, hogy nem tapad fel a gyanta a tárgyasztalra? Például: nullpont beállítás, bottom layers, bottom exposure time, a gyantával van gond, tárgyasztal felületi probléma vagy még olyan, amire nem is gondoltam?

Köszönöm szépen a konstruktív hozzászólásokat!!!



2020. okt. 25. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Talán nem UEFI módban bootolt a windows10..?
2020. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tisztítsd le teljesen tisztára a tárgyasztalt alkohollal. Bottom layer 60 sec, 5 db, és ellenőrizd le a null pontot. Vedd ki a resin tankot, tegyél egy papírlapot a képernyőre, és így állítsd be a null pontot, akár offsettel is. Ha a géphez való, friss (1 évnél nem régebbi) gyantát használsz, akkor így jónak kellene lennie.
2020. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

Az is ronthatja a tapadást, ha a kád alján a fóliád már nagyon használt, nem rendesen átlátszó meg karcos, akkor elkezdhet ahhoz jobban tapadni a kezdő réteg. Akkor membráncsere.


Pár nyomtatós ember a tárgyasztalt szép szálrahúzva fel szokta csiszolni, ügyelve arra, hogy a síkot ne rontsa el.

Ez már az utolsó mentsvár, ha a #2 által írtak nem segítenek.

2021. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Na múlt héten azzal coptam meg, hogy nem állítottam eléggé szögbe a tárgyat és az egyszerre nyomós réteg nagyobbat húzott, mint amit a support talpa bírt és néhol felszedte, néhol meg leszakadt a support pálcákról és úgy maradt a fólián. Jól át kell nézni a szeletelt 3D képet, nincs-e valahol túl nagy szeletfelület egyszerre.

A support talpaknak illene mindig nagyobb felületet lefedni, mint a modell bármelyik térege.

2021. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy foglalkozol még a problémámmal! Nekem időközben összejött egy költözés és még nem sikerült mindent elrendeznem, hogy a helyére kerüljön a nyomtató, de rajta vagyok és akkor biztos hasznát veszem a tanácsaidnak!


Köszönöm!

2021. márc. 5. 21:19
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Ha van még valami, majd akár privit is küldhetsz. Én most kísérletezem ki az optimális megoldásokat, remélem tudok majd segíteni.


Addig is íme a szombati produkcióm, krétatartó biliárdhoz. :)

[link]

2021. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

A témához: észrevettem, hogy a medence alján a PET fólia a sok nyomtatás után kezd ragadósabbá válni, akármennyire elmosom. Már hallom minden egyes emelésnél a pattanó hangot, ahogy a fóliát húzza magával a darab. Na ilyen is okozhatja, hogy inkább oda ragad le a cucc és nem az asztalra.


Ha megjön a csomag pótfóliám, cserélem is.



Hétvégi felbontásteszt eredménye:

[link]

2021. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!