Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Budapesten hol tudok szerezni...

Flamenco kérdése:

Budapesten hol tudok szerezni 16VAC 1000mA adaptert?

Figyelt kérdés

2020. okt. 29. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hirtelen nem találtam, de próbáld megkérdezni ezeket:

Lomex, Elektrokontha, Hestore, Hqelektronika, TME


Ha végképp nem sikerül szerezni váltakozófeszültségűt, akkor veszel egy olyan egyenfeszültségűt, amelynek a kimeneti feszültsége 16 V környékén van, terhelhetősége legalább 1 A. Célszerű olyat szerezni, amelynek a kimeneti feszültsége átkapcsolható, mert az egyenirányító után levő kondenzátor miatt a váltakozófeszültség nem egyezik a kimeneti egyenfeszültséggel. Ezt szétszeded, egy műszerrel megméred, hogy a transzformátor melyik szekunder csatlakozásai közötti feszültség áll a legközelebb a 16 V-hoz és ezeket kivezeted.

Vagy veszel egy 16 V szekunder feszültségű, 16 VA-es, vagy annál kicsit nagyobb teljesítményű transzformátort, persze ez nincs beépítve egy házba, mint az adapter.

2020. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szirty ***** válasza:
100%
Ha bevásárol egy kapcsoló üzemű DC adaptert akkor ez rossz tipp! :)
2020. okt. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szirty igazad van, bár írtam, hogy transzformátor, egyenirányító, de a kérdezőnek ebből még lehet, hogy nem egyértelmű. Vagyis nem kapcsolóüzemű, hanem a legegyszerűbb hagyományos (transzformátor, egyenirányító, kondenzátor) adaptert kell választani. Egyébként nekem van otthon néhány 9 V váltakozófeszültségű, de azokat a lomtalanításkor találtam.
2020. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen eszköznek van pont ilyen tápra szüksége? Lehet hogy innen közelítve hamarabb lesz megoldás. Lehetne az eredeti probléma felől közelíteni?
2020. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ez egy komoly mikrofon-előerosítőhöz kell. Egy ismerős készített is hozzá adaptert de zajos volt és az eszköz kimemetén is hallható volt.


[link]


Sokat keresgéltem már ilyen adaptert, de sehol semmi. Végesetben Ebay-ről szerzek egyet.

2020. okt. 30. 07:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Vagy építs egyet:

Fogj egy dobozt: [link]

Tegyél bele egy ilyen trafót: [link]

Igaz, csak 15 voltos a trafó, de a teljesítménye nagyobb, valószínűleg terhelten közel azonos lesz a feszültségük.

2020. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ebayes cuccokkal vigyázz, valószínűleg USA kivitel lesz, 120V AC-re lesz szánva, nem az európai 230 voltra.
2020. okt. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amit 6-os ajánlott az egy jó megoldás, ha van érzéked összeszerelni. 16 V szekunder feszültségű transzformátort alig találni, leginkább 15 V-os és 18 V-os van. Egyet találtam:

230/16,3 V, 40 VA:

[link]

Ez viszont nem fér bele a P87-es adapter dobozba, nem tudom létezik e nagyobb adapter doboz.

Az ebay-on figyelj oda, hogy a primer feszültsége 230 V, a hálózati csatlakozója az európai szabványnak megfelelő legyen. Egyébként, ha nagyobb áramút találsz például 1,5-2 A-est, az is megfelel.

2020. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Erről mit gondoltok?


[link]

2020. nov. 2. 22:22
 10/11 anonim ***** válasza:

A 220V-230V-240VAC 50Hz vagy a 100-240VAC/50-60Hz bemenet feszültségűt kell választani.

A kimeneti terhelhetőségét nem látni, ha az 1 A, vagy valamivel több, akkor jó. Viszont a hálózati csatlakozója nem az itteni szabványnak megfelelő, ezen könnyen segíthetsz, vagy szerzel egy átalakítót, vagy levágod a kábelről és rászerelsz egy itteni szabványnak megfelelő villásdugót.

2020. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!