Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » WORKZONE WB 12-3/2 típusú...

WORKZONE WB 12-3/2 típusú (aldis) akkus csavarozóhoz milyen töltőt?

Figyelt kérdés

12 V 2000 mAh akksi van benne. Nem baj, ha nem illik hozzá forma szerint. Sarus töltő is jó lenne pl.

Igazából az érdekelne, hogy milyen adatokkal rendelkező töltővel tölthető ez az akkumlátor. Ha valaki tud, linket is küldhet, vagy egyéb ötletet.

Keresgéltem már a neten, de nem nagyon találtam, vagy annyiba kerülne, hogy a gép nem ér annyit.


Ez esetleg megfelelne?


[link]



2020. nov. 2. 00:11
1 2 3 4
 1/31 nemaRendőrség ***** válasza:

12V-os aksit nem fogsz 12V-al feltölteni.

Köss rá egy kocsi aksi töltőt

2020. nov. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Lítium akku(pakk) van benne. Csúcsfeszültsége ennek megfelelően 12.6V

Bármilyen feszültség szabályzós és áramkorlátos step-down; step-up vagy duál topológiás modul alkalmas lehet a töltésére, ha megfelelő paraméterekre állítod be.


Az autó töltő viszont 14V föltötti csúcsfeszültségig tölt a kis lítium akkupakknak talán túl nagy árammal. Azt messzíről kerülném, ha nem az akkupakk tönkretétele a cél.


Legoptimálisabb esetben egy 12V névleges feszültségű lítium akkupakk töltőre lenne szükséged (12.6V csúcsfeszültséggel) minimum 200mA töltőárammal (ennél úgyis erősebbet kapsz csak, de tudasd az eladóval milyen kapacitású akkut szeretnél tölteni).


Ha egy áram korlátos modult alkalmaznál, akkor figyelj a csúcsáramra is, különben tönkremehet az akkupakk (saját tapasztalat, túl gyorsan akartam lítium akkut tölteni, konkrétan C*10 árammal, amit az akku nem bírt, elfüstölt XD ).

2020. nov. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Esetleg nem tudsz nekem pár linket mutatni példaként, vagy segíteni abban, hogyan keressek rá ebayen. Idehaza, el vannak szállva az árak eléggé. Pl. felújított akksi 10 ezer, meg ilyenek... A gép kerül annyiba kb...


Amit linkeltem az nem ok?

2020. nov. 2. 14:11
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Amit linkeltél, az jó lehet, hogyha kompatibilis a csatlakozás. Egyéb esetben talán módosítás szükséges... (Multiméterrel kimérhető a polaritás és utánna átkábelezhető szükség esetén vagy a töltendő akkura kábelezhető a töltő a megfelelő polaritással/cella.) Egyébként az kérdéses, hogy 1A/cella vagy 1A/pakk a töltőáram (mindkettő megfelel a biztonsági követelményeknek, csak az 1A/cella töltőáram cirka 3X gyorsabb töltést jelent, mint az 1A/pakk, ugyanis a pakk 3 cellából áll).


Keresni ilyen kulcsszavakkal érdemes töltőt:

"12V lítium akku töltő"

(Tetszőleges nyelvre fordítva is, esetleg a készülék nevével is kiegészítve)


Megjegyzés:

Ha a töltendő akkupakkon 3 kivezetés található, akkor a pakk cellái tölthetőek egyenként is standard 3.7V -os névleges (4.2V -os csúcs) feszültségű lítium akku töltővel is. Ezt a külön töltést csak akkor valósítsd meg, hogyha nem találsz megfelelő töltőt (időigényesebb). Ha több ilyen modult használnál párhuzamosan, akkor ügyelj a leválasztott árramforrásra, különben zárlatot okozol. Linkelek is egy ilyen lítium cella töltőt, amivel cellánként lehet tölteni a pakkot, ha 3 kivezetése van:


[link]


(Ilyen töltő modult használok 18650 -es cellák töltésére, nagyon nagy valószínűséggel ilyenekből épül fel a készüléked akkupakkja is...)

2020. nov. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszi ismét! Huh, én laikus vagyok. Szóval ez a modul dolog eléggé kínai nekem. :)


Egyébként erről a készülékről van szó: [link]


...és igen, három kivezetése van, vagyis négy, bár az egyikben nincs érintkező tüske. Első kettő evidens, de a másik kettő nekem már too much. :D


P+

P-

C+ - ezt nem tudom mi lehet...

N - ennél nincs érintkező tüske


[link]

[link]


Amúgy jó lenne azért, ha nem fél napig kéne tölteni, hanem pár óra alatt max.

2020. nov. 3. 14:04
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok, eléggé összekevertem a dolgokat. 4 kivezetés kellene ahhoz, hogy a 3 cella külön külön tölthető legyen, szóval erről az opciórol le is mondhatsz...

A C+ valószínűleg a P- párjaként a hőérzékelő szenzor kivezetése (a polaritás jelzésből erre lehet csak logikusan következtetni, bár láttam már olyat, hogy egy akkupakk hőszenzora a jelölés pólusától eltérően volt valójában bekötve).



Epedig a lényeges infó a belinkelt pdf 27 -ik oldalán van:

"Töltő

Eszközazonosító szám: WB 12-3/3a

..."


Ezen információ alapján elvileg lehet vásárolni az adott készülékhez töltőt. Gyakorlatilag a gyártó weboldalán sem lehet ilyen azonosítóval töltőt találni...


Viszont ott van az is, hogy a töltő eredetileg 2.5A -es. Tehát max ilyen erejű töltőt keress... Én sajnos nem találtam...

2020. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

*Epedig -> Egyébként pedig


(Gőzöm sincs mért javított itt az autocorrect. Bocsánat!)

2020. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Ez vajon működne, ha három modult sorbakötök?


https://www.youtube.com/watch?v=9e8BpQizIT0


Van egy motorakksi csepptöltőm is. Ezzel érdemes lenne próbálkozni?


[link]

2020. nov. 4. 01:12
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt videóban cellánkénti töltés van megvalósítva, párhuzamosan kapcsolt töltő modulokkal és külön (egyessével) bekötött cellákkal. Ezt a megoldást csak szabad (kivehető) cellákkal lehetne megoldani. Azaz szét kellene szedned a 12V -os névleges feszültségű akkupakk -ot hozzá, ami után (mivel valószínűleg eltörne) nem biztos hogy össze tudod rakni.

Ugyanez a megoldás soros kapcsolás esetén 15V -ról lenne táplálható elméletileg, de azt is csak úgy, hogy 3db 5V -os dugasztápot kellene egyszerre csatlakoztatni a 3db töltő modulba, amik soros kapcsolású kivezetését lehetne elméletileg a 12V -os névleges feszültségű akkupakkra kötni. (Egy darab 15V -os áramforrásról táplálva minimum 1 modul azonnal elfüstölne.) Gyakorlatilag ezt nem lehet egyszerűen kivitelezni, illetve ha bárhol bármilyen hiba van (az egyik dugasztáp nem ad ugyanakkora áramot, mint a többi, vagy teljesen leáll, vagy kontakt hiba van, stb) akkor mindhárom töltőmodul tönkremehet a cellákból visszaáramló áram miatt is. Illetve ez a cellákat is tönkreteheti, vagy akár robbanhatnak is (akár néhány perc után is).


A powerbike oldalról linkelt töltő valószínűleg ólom alapú akkumulátor(ok)hoz készült (mivel csepptöltést említ), tehát a csúcsfeszültsége valószínűleg 14.4-14.8V közt van valahol, míg a lítium alapú akkupakk esetén maximum 12.6V -os lehet a töltő csúcsfeszültsége. Tehát az (hacsak nem lítium alapú akkupakkhoz készült, ami nincs feltüntetve, sőt az ellenkezőjére van utalás) nem lesz jó.

Megjegyzés: lítium alapú akku(pakko)k esetén nincs csepptöltés, mivel az károsítja a lítium akkukat (hosszabb távon), viszont ólom alapúaknál ez a szulfitosodás elkerülése miatt már szinte szükséges (nem kötelező, de időnként kifejezetten hasznos az ólom alapú akkuk csepptöltése).


...


Tehát a második opció felejtős, mivel nem lítium akkutöltő.


Az első opció csak akkor, ha szét tudod bontani a pakkot, sérülés nélkül. Ennél már egy feszültség és áramkorlátos step-down modul is sokkal jobb akár 14V (vagy afölötti) feszültséggel táplálva, persze úgy, hogy a modul 12.6V -ra és maximum 2.5A -re van beállítva és persze van töltő funkciója, vagy méred az áramot a töltés folyamán és lekapcsolod a feltöltést követően 0-16 órával (attól függően, mikor kezded el meríteni az akkupakkot, de én inkább a 0 órás határt javaslom, mivel az jelent a legkisebb túltöltést). Megjegyzés: feltöltöttnek tekinthető egy lítium alapú akku(pakk), ha már C/10A -nél kevesebb áramot vesz fel csúcsfeszültségen, vagyis ebben az esetben 12.6V -on 200mA alatti az áramfelvétel (ehhez szükséges, hogy ennél nagyobb áram csúccsal legyen töltve).

2020. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a sok segítséget! Szerintem megy a kukába a cucc és veszek egy másik gépet kompletten, jobban járok. :)


Még van egy utolsó ötletem. Van egy másik csavarozógépem is, nevezetesen egy régi skil:


gép: [link]

akksija: [link]

töltője: [link]


Ez töltené talán?


Uccsó ötlet.

2020. nov. 4. 17:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!