Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány voltos akkus fúró,...

Hány voltos akkus fúró, csavarozó gépet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Otthoni,barkácsoló célra,nem üzemi nem vállalkozás célra.

Hány voltos akksis fúró,csavarozó gépet érdemes venni? Néztem ki egy 12V 1,3ah SKILLt,12V 1,2ah EXTOLt.A SKILLt ajánlják de az akksi ami nem tetszik mert nem Li-ion hanem Li-Cd.De néztem ki 14,4Vost is.


2017. szept. 16. 16:59
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
A Ni-Cd akksi jobban bírja a terhelést és a melegedést,viszont azt csak akkor célszerű tölteni,ha lemerül.A li-ion akksi akármikor tölthető,sok van belőle, könnyebb cserélni,ha elromlik,ha nem használod kb. 2 hétig, akkor az állásban tönkremehet,púposodhat.Szerintem a Ni-Cd akksi megbízhatóbb,nekem ilyen van,2 éve semmi baja.
2017. szept. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18 voltos li-ion, és ne az akku kapacitást nézd elsődlegesen, hanem a fordulatszámot és nyomatékot.
2017. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az, hogy hány V-os az nem számít, a fordulat az számíthat úgy ahogy az utolsó írta. Nekem ebből a szempontból a márka számít, nekem Dremel van, de biztosan jók azok is, amiket írtál.
2017. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az akku feszültség csak annyiért lényeges, hogy minél nagyobb feszültséggel megy, annál kisebb árammal terheli az akkut, így az akkunak meg az elektronikának is jobb, de csak ha tényleg sokat hajtod a gépet.

Hamarabb is töltődik az ugyanolyan kapacitású. nagyobb feszültségű.

De ha csak néha betekersz 3 csavart, ott nem szempont.

A Ni-CD akkusok jobban terhelhetőek, de ha ritkán használod, akkor nem ajánlott, mivel töltögetni kell időnként. Ha nem teszed, tönkremegy az akku. A Li-Ion, elvan egy évig is feltöltés után, egy év múlva előveszed és megy. A Ni-Cd pár hét és lemerül az önkisülése miatt. Ha gyorsan kell, akkor nincs benne szufla. A Li-Ion mindig harcra kész, nem kell előtte töltögetni.

2017. szept. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen,mondjuk az igaz,hogy a Ni-Cd akku merül magától is.Li akkuban vannak már nagyon jók,amik megtarthatják a töltésüket,és nem megy tönkre,de lutri sokszor.Viszont ha töltött állapotban van és nem használod, akkor annak a kapacitása csökken.Végül is ma már a Li akku van mindenben szinte,elég népszerű,csak ne tákolt olcsó anyagokból legyen.
2017. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!