Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka a hordozható...

Mi lehet az oka a hordozható telefonnak?

Figyelt kérdés

A szomszédnak van egy vonalas telefonhoz csatlakoztatott, Philips márkájú, hordozható, évekkel ezelőtt vett kézitelefonja (mintha mobil lenne). Szavai szerint hiába helyezi vissza a foglalatába, az utóbbi napokban mégsem töltődik fel. Mi lehet az oka?

Láttam már hasonlót (Panasonic), de abba ceruzaelem nagyságú kis akkumulátorok kellenek és leemelhető a hátlapja. A tárgyalt telefon hátlapja nem leemelhetö, nem eltávolítható.



2020. nov. 12. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Az akku elhasználódott. Valahol ki lehet nyitni, általában hátul, lehet, hogy le kell csavarozni. A miénkben 2 db AAA akku van.
2020. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A szomszéd is, meg én is az akkura gondolunk, de nem tudom, hogyan kell a hátulját eltávolítani, de azért utána nézek ennek.

Köszönöm!

2020. nov. 12. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a pontos típusa? Az sokat segít.
2020. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én megpucolnám az érintkezőket ami a dokkolóban és a telefon alján van amin át venné fel a töltést. Ha nem is jelzi hogy töltene akkor nyilván nincs kontakt azt meg kell pucolni kontakttisztítóval és valószínűleg megoldódik a probléma. Meg meg kell nézni hogy ott van-e feszültség egyáltalán multiméterrel kell kimérni hogy van-e egyáltalán áram. Ha mind ez rendben van akkor valószínű akku probléma lehet. Minden telefont ki lehet nyitni, van amit egyszerűen van amit bonyolultabban de az ilyen kis vezetékes hálózaton lévő hordozható telefonokat tudtommal mind szét lehet kapni akku csere céljából elég könnyen. A pontos típusára keress rá googleban biztosan találsz róla valami leírást. Ha fel is tölt de nem tartja a töltést akkor akku probléma.
2020. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a töltőn tárolás következménye. A NiMH akkuk nem szeretik a folyamatos rátöltögetést. Nálunk akkor megy töltőbe, ha már lemerülőben van. Tapasztalatokból kiindulva heti egyszer, azonos időben. Amikor az akku elkezdi produkálni ezt a "nem töltődik, hamar lemerül" jelenséget, egy kicsit megformázgatom egy ceruzaakku töltőben. Addig meríti nullára-tölti fullra egymás után, ameddig a kapacitás emelkedik. Egy ilyen kúra után megint elvan fél évig.
2020. nov. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. nov. 12. 20:00
 7/7 A kérdező kommentje:

Áttisztítottam a kontaktokat és tölt.

Köszönöm a válaszokat.

2020. nov. 13. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!