Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen feszültség megy ki a...

Milyen feszültség megy ki a control boxból az ilyen ledfüzéreknél? 5 / 12?

Figyelt kérdés

ahogy látom, elég egységes maga a control box, gondolom, a fesz is egységes. esetleg a led típusából tudható vagy valakinek van ilyen és mérte, hogy milyen feszültség megy ki és milyen típusú/ figyasztású ledek vannak benne?


1,

[link]


2,

[link]



2020. nov. 23. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ezek a ledek tényleg minimálisak, típustól eltérőek a fogyasztásuk kb 1-2v max
2020. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

mármint 1-2W ? az nem is kevés darabra ...


na de nekem azért kéne tudni, mert kint szeretném olyan helyen üzemeltetni, ahol nincs 220, szal 12V-os rendszerről fog menni. láttam oylan verziót, amelyik 12V-os, de ezt speciel nem tudom, nem írnak semmit a 220-on kívül.

2020. nov. 23. 21:49
 3/14 anonim ***** válasza:
230V
2020. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

na de a dobozkából a kimenő fesz nem lehet 230 ... hát érintésvédelmileg az úgy necces lenne, na meg közvetlen a ledek se kaphatnak 230-at, szal nem értem.


én 12-re tippelek, de nemtom ... csak látok olyan típust, ahol 12V-tal oldják meg, de aztán persze ettől már lehet az bármi, de azon a cérnsvékony szigetelésű vackon már csak nem a 230 megy ...


pl:

[link]

2020. nov. 23. 23:16
 5/14 anonim ***** válasza:

"na de a dobozkából a kimenő fesz nem lehet 230 ..."

-De lehet.

" hát érintésvédelmileg az úgy necces lenne,"

-Miért is?

" na meg közvetlen a ledek se kaphatnak 230-at,"

-Mi az akadálya?

" szal nem értem."

-Ja, itt van a gond.


Amúgy amit belinkeltél utoljára, az totál más mint a többi, ott 12V-os egységek vannak párhuzamosan kötve.

Egyről nem lehet általánosítani mindenre.

2020. nov. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

igen, értem a leírtakat, de én még nem találkoztam olyan leddel, ami közvetlen 230-at kapott ...

a másik: érintésvédelmileg? ne viccelj, hát a minimum, h dupla szigetelés, na meg ezen a kis 0,2 mm szigetelésű vackon még át is üt alapból sztem jó eséllyel + a csatlakozás se passzol a 230-hoz. azért ez így elég necces lenne.

- igen, az utolsó valóban tök más, és igen, sorba vannak kötve, de mivel az a tapasztalatom h a kiskínai mindent kb egységesen igyekszik megoldani, látok rá esélyt a többinél is, oké nyilván ez nem biztos, csak esélyes.

de hogy a kis dobozkából nem 230 megy ki, azt biztosra veszem.


na de oké, ha mindent rosszul tudok, akkor leírnád esetleg, amit Te tudsz? megköszönném

2020. nov. 24. 11:14
 7/14 anonim ***** válasza:

""na meg közvetlen a ledek se kaphatnak 230-at,"

-Mi az akadálya?"


Semmi akadálya, csak, ha egy LED-re közvetlenül rákapcsolnak 230 V-ot, akkor az azonnal tönkremegy…

2020. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Semmi akadálya, csak, ha egy LED-re közvetlenül rákapcsolnak 230 V-ot, akkor az azonnal tönkremegy…"

[link]

2020. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy LED, vagyis egy darab LED közel sem azonos egy LED sorral…
2020. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A mostaniak olyanok, hogy 3,x volt oda-vissza, merthogy párhuzamosan van kötve az összes, csak fele fordított polaritással.
2020. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!