Miért történt ez?

Figyelt kérdés
Felkapcsoltam a páraelszívót, kigyulladt a gomb, majd lenyomta a villanyórát, meg az egyik biztosítékot, és elment a szobámban az áram, ahol csak a számítógép, a TV ment, az internet, meg a lámpa égett. Visszanyomtam a biztosítékot és a villanyórát, azóta minden oké, a páraelszívóhoz nem nyúltam. Pár hónapja lett újrahúzva a ház, új kábelek, kapcsolók, stb., bár a szobámban csak a kapcsolók lettek kicserélve, ha jól emlékszem, mivel itt vésni is kellett volna, arra meg inkább nemet mondtam. A páraelszívó már eléggé öreg, viszont most arra gondoltam, hogy lehet az volt a probléma, hogy azzal a kezemmel kapcsoltam fel, amin karóra volt, és ez okozhatta az áramszünetet. Szerintetek?

2020. dec. 4. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
rakott fel az ombre fi relét?
2020. dec. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, rakott fel.
2020. dec. 4. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:
próbáld meg levenni az órát és úgy felkapcsolni az elszívót!
2020. dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még jobb lenne egy méteres műanyag bottal.
2020. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

„Visszanyomtam a biztosítékot és a villanyórát”

A biztosítékot (olvadóbiztosítót) nem lehet visszanyomni, csak kicserélni. Amire te gondolsz az nem biztosíték, hanem kismegszakító. A villanyórát, pontosabban a fogyasztásmérőt nem lehet sem le, se felkapcsolni, legfeljebb a kismegszakítót. A karóra áramszünetet okozott? Akkor, ha fémből van és valahol zárlatot csinálsz vele. Egyébként mitől okozna áramszünetet?

2020. dec. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyilván ha nem fémből lenne a karórám, nem is említettem volna. Egyébként eszembe jutott, hogy pár éve a kapcsoló tönkrement rajta, és egy turmixgép kapcsolójára cseréltem ki. Biztosíték alatt a fi-relét értettem, feltételezem a biztosítéknak nem csak az olvadóbiztosító a szinonimája, és nem is csak a fi-relé. A villanyórát nem lehet se fel, se lekapcsolni? Akkor nagyon nagy mázlim van, mert ha most nem tudtam volna fel kapcsolni, miután a zárlat lenyomta a villanyórát, és az egyik fi-relét is, akkor még most is a sötétben üldögélnék.
2020. dec. 5. 08:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztosíték a köznyelvben terjedt el, ezalatt általában az olvadóbiztostót értik. Feladata a túláram vagy zárlati áram megszakítása. Kiolvadás után cserélni kell.

Kismegszakító: feladata a túláram vagy zárlati áram megszakítása. A hiba megszűnése után vissza lehet kapcsolni.

Fi-relé, vagyis áramvédő kapcsoló, áramütés elleni védelem a feladata és nem feladata a túláram, vagy zárlati áram megszakítása.

Fogyasztásmérő, vagy elterjedt nevén „villanyóra”. Ennek a fogyasztás mérése a feladata, nincs védelmi szerepe, ezen nincs semmilyen kapcsoló.

2020. dec. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tehát összefoglalva: a biztosíték valakinél csak az olvadóbiztosítékot jelenti, valakinél meg azt a szakaszolókapcsolót (fi-relét, biztosítékot, áramvédelmi kapcsolót, vagy ez is más?), ami el van látva olvadóbiztosítékkal. A villanyóra kapcsolóval már tényleg nem tudok vitatkozni, valószínűleg nagy ijedtségemben csak odaképzeltem a kapcsolót, és a természet erejével kapcsolódott vissza, belevágott a villám, amit a szél fút oda. Nagy szerencsém volt. :)
2020. dec. 5. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!