Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki eltért a keresztény...

Aki eltért a keresztény egyháztól, esetleg a hitét is elvesztette, hogyan/miért történt?

Figyelt kérdés

Számomra túl önző istenkép, amit vázolnak.

Nagyon sok időt kellene a gyülekezeteikben tölteni, ott pedig mindig ugyanarról van szó: bűnös vagy, térj meg, csak az Isten, csak Jézus, minden hiábavaló, minden csak Isten dicsősége, semmi se legyen előrébb, mint Isten, térj meg, térj meg, még nem tértél meg térj meg, bűnös vagy.


Felesleges tiltásaik vannak és az alkalmak abból állnak, hogy értelmetlenül filozofálgatnak, jobbra-balra csűrik-csavarják a szót.

Olyannyira központban van a halál utáni élet, hogy ez engem egyenesen demotivál.


Nehéz ezt röviden leírni. Hosszan is.


Ti miért, hogyan csalódtatok a keresztény egyházban/hagytátok ott/veszítettétek el a hiteteket?


2018. okt. 22. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy demotivál téged, hiszen a lelkedet becsapni nem tudod, és ezt ami nálad van, ezt belső megszomorodásnak hívják. Amit ha magadat be is tudod csapni, de a lelkedet azt sajna nem, mert a lelked tudja, hogy igazat mondanak. Ami meg a szellemedet demotíválja:D
2018. okt. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%

"ott pedig mindig ugyanarról van szó: bűnös vagy, térj meg"


Miért te nem tartod magad bűnösnek?


Minden ember bűnös!

2018. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
86%
A legtöbb gyülekezet Istenfélő. Én meg nem Istenfélő, hanem Istenszerető vagyok. Nagy különbség. Szerintem Istentől nem félni kell, és ő nem is ezt akarja. Az nem jó, ha azért nem lopsz például, mert félsz a büntetéstől. Nem. Belső tartásból tartjuk be a szabályokat, nem félelemből.
2018. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

"Olyannyira központban van a halál utáni élet, hogy ez engem egyenesen demotivál."


A lélek pedig halhatatlan!

2018. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Pontosíts, kérlek!

A 'keresztény egyházak' gyűjtőfogalom,sok-sok ágazatával.

Nem mindegyiknek követelménye: "Nagyon sok időt kellene a gyülekezeteikben tölteni".

A másik:

ha csalódsz egy egyházban, még nem következik belőle, hogy hitedet is el kell vaszítened.

2018. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Én elfogadtam azt az Istenképet. Valóban bűnös vagyok, nem várom azt hogy azt mondják nekem hogy milyen különleges és szép és okos vagyok. Az se zavar ha szigorúan ítélik meg hogy mi számít bűnnek, jól teszik! Ami nálam a probléma volt az a csodák elfogadása valóságnak.
2018. okt. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
De tényleg melyik keresztény egyháztól? Én nem ismerem mindet, még az is lehet hogy valamelyik pont nekem való lenne. Amiket ismerek azok alapgondolataival is egyet tudok érteni úgy általában. A politizálást, a személyi kultuszt, a pénzgyűjtést, az áhitatoskodást, a félelemmel, vagy a jutalmazással való motiválást, a Biblia félreértelmezését, és mindazt ami nem elfogadásból és szeretetből jön, ezek amik miatt távol állnak tőlem. Ezen kívül lehet egyedül vagyok ezzel, de nem szoktam látni önkénteseket, vagy mint régen apácákat mondjuk kórházakban ápolóként, vagy hajléktalanszállókon, de azt hiszem nincsenek árváknak otthont adó intézmények sem már, vagy olyasmi amit nem az egyházuk érdekében, hanem a világi emberekért tennének. És itt nem is a pénzről lenne szó, hanem ha látnák az emberek, hogy van még jószándék érdek nélkül is, akkor talán lenne hitük is. Nem az ételosztás és az adományok számítanak, vagyis az nagy segítség, de szociális szervezetek is megteszik ezt. A vallásnak ezen felül kellene valami pluszt is adnia. Nem reményt abban, hogy majd mennyivel jobb lesz ha meghalsz, hanem reményt a másik emberben, hogy legyen egy bizalom a másik felé. Szerintem nincs már elég, és én úgy vettem észre hogy a vallásos embereknél is csak a saját közösségükön belül működik.
2018. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Miért vagyok bűnös?

Nem keres a rendőrség, nem ártottam senkinek.

2018. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!

Az odáig tiszta, hogy ezt az álszent gyülekezetet megutáltad.

De hogy állsz a hittel? Hiszel még, vagy már jobban értékeled a tudást?

2018. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Azert mert egyhazi iskolaba jarok. Az igazgato sikkasztas miatt kirugtak, a lelkesz kozli, hogy megolne a kisbabajat, a tori tanar nyiltan kozli, hogy a melegeket felkene akasztani, mindezt ugy, hogy van meleg osztalytarsam, kotelezo misere jarni, de "ok nem eroltetnek semmit "... Undorito fergek.
2018. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!