Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül klímával fűteni?

Mennyibe kerül klímával fűteni?

Figyelt kérdés
Pontosabban arra lennék kiváncsi, hogy egy átlagos klíma mennyi áramot(kwh) fogyaszt el egy panel lakás fűtésével (54m2) havonta. Az épület nincsen szigetelve, de a nyílászárók újak. Egyelőre 1 db 3.5 kw-os van tervben.

2020. dec. 4. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Megmondhatatlan.
2020. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát azért vannak számok. Egy átlag panelre (régi ablakok, nuku hőszigetelés) a neten az olvasható, hogy évi fűtési költsége 200 kWh/m2, azaz az 53 m2re durván 10 000 kWh. Mondjuk, a klíma olyan, hogy átmeneti időszakban 3, hideg időben 2 szorzóval dolgozik. Legyen 4000 kWh az igény az átmeneti időszakban, az tehát fedezhető 1300 kWh bemenettel. A 6000 meg fedezhető 3000-el. Tehát az összes igény 4300 kWh.

A klíma árjegyéke és műszaki specifikációja birtokában lehet tologatni a számokat. No meg az arányt abban a reményben, hogy nem lesz nagy hideg tartósan. Satöbbi.

2020. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez jó lenne ha atfutna az ellenőrző cikluson ami egyszerű. 3.5os klíma max 1kwh tehát 24 kwh per nap. 4300/24 azaz 179 nap az pont 6 hónap fűtés fullon.


Mint látszik esélye se lesz kifuteni azzal az 1 klímával a számításod szerint, bár feltehetőleg a gyakorlatban se fogja kifuteni.


Innentől felesleges a számokkal játszani mert először is nem fűti ki, másodszor ha kifuti akkor az alsó jól fűt felfelé ami a fűtési költség felét vagy többet is megsporolhatja. Így ez alapján az általad szamolt éves 180e Ft lehet kevés, de egy meleget szerető alsó szomszéd esetén lehet 50e Ft is.


Sajnos mivel a valós hoigenyt nem tudjuk nehéz a választ megadni

2020. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3, Nem nagyon értem, mit hadoválsz össze-vissza. 6 hónap fullon, olyan nincs. Fullon kell járnia december-január-február. És még lehet hat hónap félgőzzel. Egy ilyen lakásban a fentebb említett három hónap előtti és utáni három hónapban elég 500-1500 W fűtőteljesítmény, ami 1/3-os bemenet mellett pite.

Az utolsó ilyen klímás posztnál említett gyártmány katalógusát nézve, ami 3,5 kW-os volt (Fujitsu AS*G12LTCA), az 22 fokos belső hőmérsékletet -10 fokos külsőnél úgy tart, hogy 2 kW-ot igényel, és összesen 4 kW-ot nyom. 4 kW szerintem nagyjából elég, bár meglehet, hogy -10 külsőnél már csak paplan alatt fognak szerelmeskedni. Ezen három hónap alatt a 2 kW folyamatos input az 4300 kWh (lenne), még kevesebb is, mint amit becsültem. Még a leghidegebb helyiségbe elfér valami kiegészítő fűtés a -10-ben, bár az már nappali áramáras hőfejlesztés, ami pazarlás, és csak szögben csatlakozik a klímás kérdéshez.


Annyit azért meg kell jegyezni, Kérdező, hogy egy klímával egy lakást, az egy elméleti beszélgetés, az sosem lesz komfortos. Lehet, hogy csak a mi szobaajtónk van megátkozva, de ki nem megy rajta a meleg semmi pénzért. A hideg, az bejön. :D Én egyébként egy B30-as blokkos (az szerintem olyan lehet, mint a panel) 53 m2-est fűtök, nálam 4,2 kW a beépített teljesítmény, hát, a -20 fokban (1987) kicsit kevés is volt. Ha a panel az a legfölső szinti - épp olvasom a facebookon az ilyen kérdést, gondolom, az is te vagy - akkor persze a helyzet lehet rosszabb. Legfelső szinti lakásokról hallottam már rémsztorikat.

2020. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A klíma a nagyobbik szobában lenne elhelyezve, ami kb 25m2, onnan ha a folyosómra(szobával szemben)egy picit kellemesebb idő varázsol az nekem tökéletes. Természetesen lesz továbbra is kiegészítő fűtés. A cél nem az, hogy az egész lakásba tudjak csinálni mondjuk 24 fokot, mert fizikailag lehetetlen, ezzel tisztában vagyok, csak úgy gondolom, hogy a 2500w-os fali panelnél hasznosabb lenne, és azt összevetve melyikkel jàrnék jobban, mind fűtés szempontjából, mind anyagilag. Jelenleg a mostani időjárásban a heti 300kwh körüli mennyiséget a fali panelek megeszik, amelyet picit sokallok, de fel voltam rá készülve. Ehhez képest lett érdekes számomra a klíma amely más hőérzetet biztosít. Egyedül az anyagi részével nem vagyok tisztában fogyasztás szempontjából, hogy mi a várható.

#4 facebookon nem érdeklődtem, ide fordultam először. :D

Tudom, hogy sok tényező befolyásolja a fogyasztását, csak úgy egy körülbelüli értékre lettem volna kiváncsi.

2020. dec. 5. 07:52
 6/6 anonim válasza:

Most költöztünk be egy régi lakásba, szigetelés csak 1 hónap múlva lesz.

60nm, 2 pici szoba, nappali, konyha,±nappali felett galéria.

3 klíma megy, 23 fokra állítva+a fürdőben egy infrapanel. 2 bojler, mosó, szárítógép, mosogatógép, 1 tv, rengeteg lámpa :)

Pont most néztem a fogyasztást, 1 hét alatt 300kw megy el.

2020. dec. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!