Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kicsike (18nm) utcafronti...

Kicsike (18nm) utcafronti földszinti lakást szeretnék klímával fűteni. Hova forduljak? Minél olcsóbban szeretném 😬 és minél gyorsabban. Budapesten található. Mennyibe dög ez nekem kerülni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 20. 20:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*fog
2020. nov. 20. 20:56
 2/11 anonim ***** válasza:
18nm? Azaz csak bő 4x4 nm? Elárulod miért klímával akarod?
2020. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

gugliba írd be

budapest klímaszerelés

Aztán válassz ki egy véget.

Kell venni egy berendezést és azt be kell szereltetni velük.

100-130 környékétől felfelé számolj.

2020. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű. Klíma szerelő céghez. Keresgélj, kérj ajánlatot az interneten.
2020. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"100-130 környékétől felfelé számolj."

Jó az 200-nak is.

2020. nov. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2/5 azért szeretném, mert lényegében 1 helyiség az egész, ami miatt a gázcirkó nem jó ötlet. Kivéve a kondenzációs kazán, de ott terveztetni, engedélyeztetni kell, és nem akarom, hogy megpiszkálják, hogy üzlethelyiség van lakásnak használva (szükségből). Amúgy millióim sincsenek rá meg éveim, mire megszerzem minden szükséges engedélyt. A parapetes konvektor anakronizmus, visszafelé nem szeretnék haladni az időben. A cserépkályha is emiatt hullik ki a rostán. Kandalló, gázkandalló, kemence... egyik sem életszerű. Villany radiátor olcsó és gyors, tkp a hűtő-fűtő klíma is ennek az egyik verziója, csak menő. 😎 De ha van valami jobb megoldás, nyitott vagyok rá. Gáz amúgy be van vezetve.
2020. nov. 21. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: Vennék egy infrapanelt, kiakasztanám a falra vagy akár a plafonra és szevasz.
2020. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

eléggé el vagy tévedve :D


"a gázcirkó nem jó ötlet."

ha van kémény akkor jó ötlet, van melegvized is


"millióim sincsenek rá meg éveim"

na ezt adom!


"A parapetes konvektor anakronizmus"

Még a 40 éves konvektorok is kiváló berendezések, pláne egy új. Az a bajod vele, hogy nagymamáknál láttad csipkés terítővel letakarva :D

Az él albimban 1986.is gyártűsú koncektorok voltak, ősszel bekapcsoltam, zavasszal ki és a port kellett letörölni néha róluk. Szabályozza magát, hatékonyságuk jó, csendesek, stb.

Te vagy elmaradva a koncektorok ismeretet terén nem a konvektorok elmaradott berendezések.

Ha gyorsan kell a fűtés akkor akár egy használtat is vehetsz


"A cserépkályha is emiatt hullik ki"

mondom én hogy hülye vagy :DDDD

lehet bele gázégőt vagy elektromos fűtővetétet is rakni és még szépek is. hatékonyságuk kiváló!

A teesetedben egyetlen dolog miatt hullik ki: elvesz 2 négyzetmétert az amúgy is kicsi helyiségből.


"Kandalló, gázkandalló, kemence... egyik sem életszerű. "

a te esetedben tényleg nem, helyigényük nagy


"Villany radiátor olcsó és gyors, tkp a hűtő-fűtő klíma is ennek az egyik verziója"

hát nagyon nem :D totál más módon működik egy klíma mint egy olajradiátor...


"csak menő. 😎"

Jah hát ha te az a tipikus ember vagy akinek mindegy mi az csak menő legyen és/vagy drága, akkor szereltess klímát.

A splitklímával is lehetnek engedélyeztetési gondok.

Ha az utcafrontra lehet csak felszerelni a kültéri egységet, akkor az bizony engedélyhez kötött.

Ha van valahol hátul hely neki akkor az szintén az ha valaki másnak a falára, ablaka mellé stb. lehet csak helyezni. Illetve ha messze van a beltéritől akkor a hosszú csövezés rontja a hatásosságát.

2020. nov. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező már döntött a klíma mellett. Én egyébként ajánlanám, mert gazdaságosabb üzemeltetni mint a többi fűtési rendszert. 200 körül lenne az ára, és tiszta, kényelmes, környezetkímélő.
2020. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Találtam közben olyan elektromos fali olajradiátort, ami megszólalásig úgy néz ki, mint egy sima lapradiátor, elég bedugni a konnektorba, 1kW a fogyasztása, és csak 20 ezer Ft. Úgyhogy ez lesz. A galérián meg egy elektromos konvektor, mert az gyorsan fújja a meleget. Sikerült használtan venni egyet 11 ezerért, szinte új és rendesen jól néz ki, lapos meg modern. Egyszerre egyik mehet, hogy ne terhelje túl a hálózatot. Persze majd ha lesz pénzem, újra vezetékeltetem az elektromos hálózatot, ez a terv. Szerintetek ezzel át lehet vészelni ezt a telet? És igen, ha tudtok villanyszerelőt, szóljatok. 😊
2020. nov. 21. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!