Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Teljes spektrumú LED égők -...

Teljes spektrumú LED égők - Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azokhoz szól a kérdés, akiknek van ilyen égőjük.

A kérdés az, hogy milyen?

Mennyivel másabb, mint a hagyományos 2700 vagy 4000k-es változatok?

Hol vásároltátok? Esetleg konkrét linket tudtok küldeni?

Mit említenétek meg róla, amit nem kérdeztem, de úgy gondoljátok, hogy hasznos lehet tudni?



2020. dec. 19. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Auchanban vettem, 14Wattos és 100Wattos hagyományos izzónak megfelelő a fénye.


A szín spektruma sárgás irányban elhúzódó és kissé vörös és zöld hiányos.


ezeket kék led chipekre felhordott fénypor segítségével hangolják adott szín hőmérsékletre a gyári laborban.


A vörös színt a leginkább energia igényes előállítani. Ezért rosszabb ennek a színnek a visszaadása. Illetve a komolyabb vörös eléréséhez a hatékonsággal kellene megfizetnünk.

2020. dec. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az átlagos "fehér" ledek spektruma olyanra van hackelve, hogy az emberi szem megelégedjen vele, azaz RGB meg esetleg egy kis sárga, és már fehérnek is tűnik. Csakhogy ez még elég szegényes, így ha egy tárgy olyan hullámhosszt akarna visszaverni, amit a led nem sugároz, akkor sok szerencsét a látszáshoz.

A széles spektrumú led elvileg sokkal több félét világít, így nem torzítja el a színeket annyira.

2020. dec. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Belinkelnétek l3

égyszíves!

2020. dec. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia kérdező!


Én is most ezután tudakozok.

3 lehetségeset találtam, de mindegyiknél vannak aggodalmaim.


[link]

De a valóság rossz: [link] (Itt az exoterra izzók jellemzőit láthatod és korántsem nevezhető a természetes napfényhez közelinek.)


"Full-spectrum" is not a technical term when applied to an electrical light bulb. Rather, it implies that the product emulates some important quality of natural light. - Sajnos ez van. Így tehát nem nagyon tudod eldönteni, hogy milyen színeket milyen mértékben sugároz. Utólagosan pedig megmérni nem tudom hogy lehet és akkor igazából panaszkodni már nem lehet. Mindenesetre én UVB 200-asat tervezek majd beszerezni attól függetlenül, hogy nem sok köze van a természetes napfényhez.


[link]

Itt az oldalon találhatsz néhány izzót, amit teljes spektrumúnak mondanak. Valahogy úgy vagyok vele, hogy a diagram túl szép ahhoz, hogy igaz legyen - ne legyen igazam. Tényleg szeretnék egy rendes izzót. A másik pedig, hogy 2700 vagy 3000k-es izzóhoz hasonlítja (ha a linkelt oldalon a diagram fölé viszed az egeret, akkor láthatod ezt a hasonlítást), ami igencsak furcsa, mert nyilvánvaló, hogy óriási lesz a különbség akkor.


Én 2700k-es izzókat kicseréltem 4000k-esre. Abban a pillanatban mikor felkapcsoltam, tudtam, hogy tovább kell menjek ezen a téren és így jutottam el a teljes spektrumú led izzókhoz.


És egy utolsó, amit találtam: [link] Ez túl olcsónak tűnik (és kékes, bár ki szerettem volna próbálni a kékes izzót), de részemről mégis ez lesz az első próbálkozás. Nagyon kis esélyt adok arra, hogy teljes spektrumú lesz úgy, ahogyan azt elvárom, de legalább világosabb lesz a szobámban.


Ezeken kívül mást nem találtam a növénynevelő teljes spektrumú led izzókon kívül sem magyar, sem külföldi oldalon.


Légyszíves oszd meg a többlet tudásodat, ha van - mert én is megosztottam!

2021. jan. 6. 13:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!