Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy automata vérnyomásmérő...

Van egy automata vérnyomásmérő készülékem(dr. Frei) és egy hagyományos( Logico) amilyent az orvosok is használnak. A diasztolis értékek találnak de a szisztolis értéknél a külömbség több mint 20 hgmm. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2020. dec. 23. 21:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Hozzáfűzném a kérdéshez, hogy mindent az előirásoknak megfelelően végeztem - a két mérés között 10 perc szünetet tartottam, a mandzsettát azutasítás szerint helyeztem el- és mégsem talál megközelitőleg se a szisztolis érték.
2020. dec. 23. 21:13
 2/6 anonim ***** válasza:

Vidd el a szerkezetedet a háziorvosodhoz és ott beszéljétek meg, mi mennyi és mennyi az annyi. :)


Édesapámnál magasvérnyomást diagnosztizáltak - 78 évesen örülök, hogy csak ennyi problémája van.

Vettem neki egy vérnyomásmérőt és szépen a dokinál bekalibráltuk, megnéztük nála mit mutat a hitelesített és mit mutat a vásárolt.

Ha eltérés van, akkor azt hozzá kel számolni, vagy levonni.

Ez a biztos!

2020. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy ahány mérés annyi eredmény. Sosem fogod ugyanazt kapni. Másik karon meg teljesen más lesz a vérnyomás.


Ha pedig rendszeresen magas értéket kapsz az lehet hogy ténylegesen magas.


Menj el a dokihoz!

2020. dec. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,mindenben egyetértek veled, csak az nem világos, hogy miért csak a felső( szisztolés) értéknél van ez a nagy eltérés??
2020. dec. 23. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:

passz.

egy komoly omron vérnyomásmérőnél is elfordul ilyen


ugyanez van a hőmérőkkel

kalibrálni kell


Illetve van lehetőséged szervizeltetni, visszaadni a terméket.

2020. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"mandzsettát az utasítás szerint helyeztem el"

Akkor arra is figyeltél, hogy a cső az artériánál legyen?

Nekem pont ez a hiba dobott 20 körüli eltérést két mérés közt.

2020. dec. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!