Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes kártyát laminálni?

Hogyan érdemes kártyát laminálni?

Figyelt kérdés

Egy A4-es lapból szeretnék kisebb kártyákat készíteni laminálógéppel. Láttam egy videóbam, hogyha 1 laminálólapba (nem tudom a pontos nevét) több kisebb figurát rakott a készítő és szétvágta, laminálva maradt. Ehhez feltétlen kell az, hogy amit laminálok az ne egyben legyen?

Tehát: laminálás előtt vagy után vágjak az A4-es lapból kisebb kártyákat? Ha utána vágom, az helytakarékosabb, de meg is marad kártyaként, vagy úgy már szétjönne?



2020. dec. 28. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Ha egy darab A4-es lapot laminálsz, akkor a szélei lesznek forrasztva. Ha ezt félbe vágod, akkor ott nincs a 2 réteg fólia összeolvadva, csak fólia, papír, fólia van. Így szétnyílik természetesen.


Ha mondjuk névjegykártya méretű darabokat teszel a fóliába, megfelelően távol egymástól ~1 cm, akkor azokon a helyeken, ahol nincs papír, ott összeolvad a fólia és utána tudod felvágni több darabba.

2020. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Célszerű eljárás, ha egy lapra szerkeszted a sok kártya képét. Ha sötétek a kártyák, akkor egy pici távolságot hagyj közöttük (néhány pixelt) vagy ha a kártyák világosak, akkor húzzál közéjük egy halvány vonalat. Így a laminálás után vonalzóval és pengével egyformára tudod vágni őket. Egyik kártya pereme sem lesz leforrasztva, de egyébként elég nehéz is szétszedni a laminált lapot.
2020. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most olvasom jobban a 2. választ, szerintem valamit rosszul értelmezel, a lamináláskor a papír felületére sül a fólia, csak erővel lehet szétszaggatni. Nem csak a széleken ragad össze.
2020. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Én is úgy szoktam, hogy kinyomtatom egyben a cuccot - rakok bele segédvonalakat magamnak, hogy könnyebb legyen szétvágni - majd szétdarabolom (papírvágógép nagy előny!)

Aztán berakom a fóliába és hagyok a laminálandó fecnik között elég helyet, 5-6mm-t minimum, hogy a fólia jól össze tudjon ragadni (nem, nem olvad!! A fólia belső oldalain lévő ragasztót aktiválja a hő és a nyomás - hideg lamináláskor pedig csak a nyomás)

Aztán szétvágom a cuccot úgy, hogy maradjon a papír széle mellett 2-3mm fólia kb. A fólia széle párhuzamos legyen a papír szélével - papírvágógép még nagyobb előny itt... de a szike és fém vonalzó is jó. A fóla sarkait én le szoktam csapni hogy ne bökjön. De lehet körömvágó csipesszel lekerekíteni is.

2020. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!