Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tölthető elemeknél nagy...

Tölthető elemeknél nagy probléma, ha nem a márka azonos töltőt használom?

Figyelt kérdés
Van egy elem töltőm ami AAA-AA-9V tölthető elemeket tud tölteni, és nem tudom hogy mennyire szerencsés nem márka azonos/nem egy csomagban lévő töltőt. Ez a töltő lényegesebb lassan tölt. (800mah - 10 óra)

2020. dec. 29. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Totálisan tökmindegy.
2020. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem lesz probléma, ha az adott típusú Akkumulátorhoz való, tehát NiMh vagy NiCd jelzést kell figyelni.

Illetve tölthető elem nincs.

2020. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

“ Illetve tölthető elem nincs.”


Mert akksi van. :)

2020. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A tölthető elem mint nem létező fogalom: [link]

2020. dec. 29. 13:29
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Igen, és az általad belinkelt oldalon szinte az összes termék “accu”.


Szimplán hülye kereskedő volt aki a domain nevet kitalálta.


De akkor szerinted az unikornis is létezik:

[link]


:)

2020. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem gond. A lényeg, hogy nézd meg, mekkora a töltési erősség 200ma, 500ma 700ma 1A stb... aztán nézd meg, hogy mekkora az akkud teljesítménye, mondjuk 2000ma. Ha a töltőd mondjuk 500ma-rel tölt, akkor a 2000-et oszd el 500-al és szorozd meg 1,4-el (ez a veszteség szorzó) Ennyi ideig tölt teljesen fel az akku abban a töltőben - már, ha nincs automatikus leállítás benne.
2020. dec. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6: köszi a válaszod, az a helyzet, hogy mint írtam fentebb, 800mah-t feltölt teljesen 10 óra alatt, és kifelejtettem ugyan, de nem áll le automatikusan, manuálisan kell "leállítani". Konkrétan még nem találtam infót róla, hogy mennyi mahval tölt, de szerintem biztos van valahol róla fent infó a neten. Még egyszer köszi a választ
2020. dec. 29. 15:30
 8/13 Szirty ***** válasza:

A helyzet az, hogy pl. egy Energizer akkut nem érdekel az hogy éppen Energizer, GP vagy Varta töltővel töltik.

Csak az "érdekli" hogy milyen töltési metódussal mennyi ideig, mekkora árammal tölti.

Éppen ezért ahogy fentebb már írták az akku kapacitása és fajtája (NiCd, NiMH, LiPo, Li-ion stb) számít.

2020. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nem!

nekem vagy 10 féle akku van itthon, ugyanabba a töltőbe vannak beszórva.


A lényeg, hogy párban használd az akkukat, vagy 4-esével.

Tehát ha az egeredbe, lámpádba 2 elem kell azokat mindig egytt használd, együtt töltsd és merítsd.

És természetesen ugyanabból a csomagból származzanak.

2020. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat szintén, kiderült hogy az akku ami van az NiCd 800mah AA, es egyébként egyedüli (még). Szóval óvatos leszek a jövőben.
2020. dec. 29. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!