Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Eltudja nekem valaki magyarázn...

Eltudja nekem valaki magyarázni az O. I. S. (optikai képstabilizátor) műkődését?

Figyelt kérdés
Van egy videókamerám amit a Panasonic csinált és bennevan ez az ún. Optical Image Stabilization ami elvileg mechanikus alapokon müködik de nem nagyon tudom eldőnteni h ha fix képet akarok akkor egéri e ezt használni vagy inkább szenvedjek az álvánnyal ezért lenne jó ha valaki elmesélné pontosa mien lencsék és mechanikák dolgoznak ienkora kamera optikályában. köszi
2010. aug. 14. 12:39
 1/1 anonim ***** válasza:
A stabilizátor alapeleme egy gíroszkóp ami a kamera elmozdulásának arányában a gíróhoz tartozó lencséket a megfelelő irányba billenti ezért a kézmozást kikorrigálja.Ebből következik hogy mozgó témához nem alkalmas azt csak a megfelelő zársebeséggel lehet mwgfogni. Állványra téve a gépet a gírót ki is kell kapcsolni.
2010. aug. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!