Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy kössem be a 2 Led iódát,...

Hogy kössem be a 2 Led iódát, hogy hosszútávon működőképes legyen?

Figyelt kérdés

Itt egy kép mik is állnak rendelekzésre.

Link:

[link]


Nem értek az ilyenekhez. De láttam, hogy ellenállásokat is tesznek bele, stb... Szóval lényeg, hogy úgy akarom, hogy az elemektől fekete negatív vezetéken megy az egyik diódába, majd egy hosszabb vezetéken egy másikba utánagondolom mehet a kapcsoló I-re, azután meg a pozitívba. De kell e még valami ellenállás e közé? Jó helyre akarom bekötni a kapcsolót?

Tehát az elemtől menne a + a kapcsolóba és utána a ledeken keresztül az elemek negatívba?



2021. jan. 13. 19:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Megcsináltam már jó! Köszönöm a segítségetek!
2021. jan. 14. 23:24
 12/12 anonim ***** válasza:

#10-esnek igaza van, én is lemértem több piros LED nyitóirányú feszültségét. 10 mA nyitóirányú áram környékén valóban 1,8 V körüli feszültség esik rajtuk. Akkor pedig a szükséges ellenállás 10 mA-re:

R=(3–1,8)/0,01=120 Ω

82 Ω-ot alkalmazva nagyobb lesz az áram:

I=(3–1,8)/0,082=14,6 mA

Ez nem baj, így nagyobb lesz a fényerő.

2021. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!