Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A laptopom kijelzője miért...

A laptopom kijelzője miért olyan halvány? A fényerő növelése nem oldja meg.

Figyelt kérdés
A fényerő változik, azzal nincs probléma, hanem inkább az zavar, hogy a színek olyan halványak, nincs meg az a kellő intenzitása a szineknek. A fényerő növekszik vagy csökken,oké, de az csak arra jó, hogy milyen fényviszonyban laptopozol. Nem oldja meg a színek fakóságát. Ja, és az ikonok alatt az írás is olyan "szegényes". Van rá egy megoldás a vindowsban amivel lehet állítani az olvashatóságot, de valahogy most sem az igazi, csak olyan nehezen olvashatoak a rendszer betűi. Volt már valakinek hasonló problémája a kijelzővel-színek, betűk-, mit javasoltok, hogyan oldjam meg? Alaptop új, 2 hónapja vettem, Lenovo. Op. rendszer: Windows 10 pro.

2021. jan. 28. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Keress rá a típusára meg a "display problem" "display brightness" hasonló szavakra, hátha írt valaki már valami jót a témában.
2021. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Közelről nézve milyen a kijelződ? Nem szórja szét a fényt?
2021. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem. Nincs telitettsége a színeknek. Itt egy link, hogy milyen az írás az ikonok alatt. A Bandicam-al csináltam képet 6 ikonról, de az írás az lópikulát sem ér. Így néz ki, ezen kéne javítani: [link]
2021. jan. 29. 08:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem hogy nincs telítettségük, hanem épp ellenkezőleg, egy kicsikét túlszaturáltak a színek, és mintha a gamma is egy kicsit túl sok lenne. De amúgy majdnem tökéletes. A hiba nem szoftveres.


Azért kérdeztem rá a színszórásra, mert az olcsóbb Lenovoknál a matt képernyőt úgy oldják meg, hogy ráhúznak egy vékony fóliaréteget (anti-glare), ami szétszórja a színeket (így mattosít), mellékhatásként viszont telítetlenek lesznek a színek.


Amikor megvettem a Lenovom, már másnap nekiálltam leszedni ezt a fóliát, így most a képernyő nem matt ugyan és sérülékenyebb is lett, de a színproblémák is megoldódtak.

2021. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kép alapján minden rendben.Használj sötét háttérszint, és a betük is rendben lesznek.
2021. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez olyan közép kategóriás cucc, van olcsóbb is, drágább is, ez 700euro volt, nem volt rajta semmilyen fólia. Na, még próbálkozok, hátha megoldódik a problémám. Köszi a válaszokat.
2021. jan. 30. 07:26
 7/10 anonim ***** válasza:

esetleg próbálj itt kotorászni, hátha, nem vagyok benne biztos én sem, csak tippelgetek...


a windows vagy a gépház keresőjébe írd be hogy könnyű kezelés-->feldobja h könnyű kezelés fényerő beállításai - klikk rá, a felugró ablakban nézd meg a Kijelző, Színszűrők, Kontrasztos megjelenítés beállításokat, hátha azok kozott


Tipp2

a windows vagy a gépház keresőjébe írd be hogy ClearType. A ClearType betűsimító ablakban jelöljd be a „ClearType engedélyezése” melletti négyzetet. klikk a Tovább gombra, onnan látni fogod hogy miről szól, kell nem kell segít-e


Tipp3

a.)A keresőmezőbe gépeld: megjelenítés. klikk "Windows megjelenítési és teljesítménybeállításainak módosítása" , ellenőrizd „A képernyőn megjelenő betűtípusok simítása” melletti négyzet ha be van pipálva akkor szedd ki, ha nem akkor tedd be, hátha....

b.) Ugyanitt ha be van pipálva akkor szedd ki a: Vetített árnyék az asztali ikoncimkén


Tipp4

a "méretezés" és a "szövegméret" nem ugyanaz! (pláne a felbontás tükrében)

érdemes variáni a kettő lülönféle kombójával

- startmenü - gépház - kijelző - méretezés

ÉS windows keresőbe beír: szövegméret növelése-- itt elég sok opcióval lehet játszani szintén


(Tipp5) - azért zárójel mert csak felteszem h ha uj lenovo akkor ryzennel vetted ergo, programok közül kikeres amd radeon software, ott:

teljesítmény-grafikus rendszer-Radeon képélesítés bekapcsol


Ha egyik sem akkor nincs öbb ötletem, mindenesetre ha csak a képet nézem amit küldtél akkor azt a Tipp3 b. pont megoldja. a Többi alklalmazásban nyilván nem, de arra ott a többi tippem.


mielőtt nekivágnál, érdemes esetleg egy rendszervisszállítási pontot létrehozni, csak biztos ami biztos alapon.


Remélem valamelyik bejön, majd írd meg. :)

2021. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, Ryzen ötös. Már únom a probálkozásokat, de lehet a megoldás az 5-ös tippednél lessz. Megnézem később, most sörözök egyet, ha nem baj.
2021. jan. 31. 09:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Neked is kár volt válaszolni.
2021. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem értem... Most mi a probléma? Kérlek, mondd el, valamivel meg sértettelek? Miért volt kár válaszolni a kérdésemre? Úgy gondolom, hogy tisztelettudóan, másokat nem sértve kommentáltam ide, a kérdésem megfogalmazásával sincs probléma. Rossz volt a napod #9-es?
2021. jan. 31. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!