Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a magnódecknek...

Mi baja lehet a magnódecknek szerintetek?

Figyelt kérdés
Elsősorban műszerész beállítottságúaktól kérdezném.... Van egy Technics TR373 kétkazettás magnódeckem. Kb. 15-20 éve nem használtam, csak a szüleimnél az egyik polcon, szó szerint porosodott. Nemrég elővettem, kitakarítottam, kipróbáltam. Úgy tűnik, hogy minden funkciója működik (ajtók nyitnak/zárnak, tekerés előre-hátra, más funkciókat is rendben kijelez a display-en, de ha kazettát teszek bele, akkor lejátszásnál mégsem mutat semmit a kivezérlésmérője. Erősítőre is kötöttem, de őszintén szólva nem vagyok benne biztos, hogy megfelelően konfiguráltam a házimozit hozzá, mert túl sok volt a beállítási lehetőség rajta. Mivel már a kivezérlésmérő sem "ugrált" a zenére, gondoltam jel sem jön ki az RCA kimeneteken, így hiába tekergetném el a házimozit, így gyorsan fel is adtam a próbálkozást. A kijelzőn egyébként minden más úgy világít, ahogy kell. Csak olyan, mintha üres lenne minden kazetta. Elképzelhető, hogy a kazetták vesztették volna el az adatokat ennyi idő alatt? De ennyire? Ha az elektronikának lehet baja, akkor hol kellene keresgélnem a hibát szerintetek? Típushiba esetleg lehet? Gondoltam hátha tudnám még egyszerűen javítani....Jó lenne ha még tudnék egy kicsit retrózni vele. :) Köszi a választ, ha valaki úgy gondolná, hogy hozzászól!

2021. febr. 3. 21:34
 1/3 anonim válasza:
A kazetta biztos nem vesztett el semmit, az még száz év múlva is olvasható lesz. Valószínűleg az olvasófej nem működik. A leírás alapján ez egy eléggé high end cucc (a Technics mindig az volt), és az ilyeneknek az olvasófeje elég sérülékeny. Akár el is korrodálhatott, hiszen lágy vasból van. De ez csak találgatás. Magnós fórumokon kéne keresgélned.
2021. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Mióta kiírtam a kérdést azóta túrom a netet a témában. Ezt találtam: [link]


Ha tényleg ez a baja az enyémnek is, márpedig gyanúsan, akkor sajnos a javítás már meghaladja az én képességeimet. :(

2021. febr. 3. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:

A magnószalagok hosszabb idő alatt valamilyen mértékben elveszíthetik felmágnesezettségüket. Ekkor a jelszint csökken rajtuk, halkabban szólnak. Nagyon sok használat után előfordulhat a kombináltfej kopása, ilyenkor kisebb jelet ad, főleg a magashangok tartományában. A kombináltfej cserélhető, ha be tudsz szerezni egy éppen odavalót. Ehhez viszont eléggé szét kell szedni a magnót. Beszerelés után pedig be kell állítani, a merőlegességét, különben a magashangok erőteljesen csökkennek. Hibát okozhat a lejátszás-felvétel átkapcsoló rossz érintkezése, ez foltbenzinnel tisztítható. Hiba lehet az elektronikában is, ennek rengeteg oka lehet.

Próbáld meg lejátszani ezeket a kazettákat egy biztosan jó magnóban, akkor legalább az megállapítható, hogy a szalagon levő felvételek jók-e.

2021. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!