Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Technikai analfabéta vagyok..,...

Technikai analfabéta vagyok..,hogyan lehet ebben fejlődni?

Figyelt kérdés

Vidékről származom, ahol nagyon maradiak az emberek. Engem is úgy neveltek, hogy semmi mást nem csinálhattam, csak kerti munkákat egész nyáron.., télen pedig házimunkákat. A szüleim utálják a technikai vívmányokat, így nálam sem nézték jó szemmel, amikor kisebb koromban próbáltam felvenni a lépést az IT robbanásszerű fejlődésével.


Jelenleg odáig jutottam (vagy inkább nem jutottam :D ), hogy a 30-hoz közel szinte nulla technikai tudásom van, akár egy 60-70-80éves idősnek átlagban).


Elkezdtem egy adminisztrációt igénylő cégnél dolgozni.., de a vezetőm (aki betanít) folyamatosan destruktív megjegyzéseket tesz rám. Bár tényleg sokkal lassabban haladok mindennel, mert nem a kisujjamból jön. Ha valakinek sosem volt szabadideje ilyenekre, nem fog rutinból megoldani mindent technikai eszközökkel.


Gépelni nagyon gyorsan tudok, de van, hogy pl. egy szimpla e-mail elküldésével, vagy egy meghívóval 15percig tökörészem (mert akkor csinálok előszőr olyat, illetve szeretek egyedien fogalmazni, nem pedig sablon szövegeket bemásolni-noha az gyorsabb), míg a vezetőm fél perc alatt megcsinálja.

Nagyon zavar, hogy folyton megalázó helyzetekbe hoz, és mindig megjegyzéseket tesz, hogy milyen lassú & béna vagyok..


Pedig próbálok kísérletezni, de úgy nem lehet,hogy életedben először csinálnál valamit, & időt sem hagynak, hogy megismerd, vagy felfedezd (jó nyilván ilyen munkánál már fontos a rutin és gyorsaság, és feltételezik, hogy ez alap).


Sokszor annyira negatív hangulatba kerülök.. A neveltetésem miatt szerintem így közel 30évesen is olyan vagyok, mint egy idős ember, akivel nem lehet semmi, az új generációk számára teljesen hétköznapi témákról beszélni.. Így nagyon zavarban érzem magam.., nem tudok már beilleszkedni ebbe a modern világba. :/


Van valami ötlet esetleg fejlszetésre?


Kezdek nagyon kiábrándulni ebből a kapkodó, lehúzó világból. :/

Régebben mindig segítettek egymásnak az emberek a korábbi generációkban..

Ma már az a trend, hogy ha valaki régimódi, vagy béna valamiben.. ahelyett,hogy segítenének neki, fitogtatják, hogy ők milyen profik, és teljesen földbe döngölik a másikat, + kinevetik.

Lehet, hogy csak az én vezetőm ennyire türelmetlen, de tényleg úgy érzem, hogy élvezi ezt a helyzetet, hogy folyton lehúz és megalázhat.



2021. febr. 6. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fel a fejjel! :)

Kezd itt:

[link]

Word, Outlook, Excel, stb.

2021. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen a főnököd, én a munkám során gyakran találkozok hozád hasonlóan technikai analfabétákkal, de próbálok türelmes lenni IT helpdeskesként.

Gyakorlás kérdése, illetve youtuben vannak videók.

https://www.youtube.com/results?search_query=outlook+be%C3%A..


Angol nyelven van rengeteg programhoz "tutorial", de valamelyik program használatához én vmi német nyelvűt találtam meg, és nem értettem semmit, de látottak alapján megértettem, hogy mi mit csinál - felépítése a programnak is német volt, nálunk meg magyar- de minden ugyan ott található

ha ilyen standard programokat használtok.

2021. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Több könyvet is kiadtak hasonló témában idősebbeknek, talán érsz velük valamit. Ha bemész egy könyvesboltba, biztos segítenek. Pár évnél régebbit azért nem ajánlok, hacsak nem akarsz megismerkedni akkori alkalmazásokkal. Általános ismeretekhez pl. a wikipédián is juthatsz.
2021. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)


1-es, ez a bemutató tényleg hasznos, köszi szépen!

Az excelt még az egyetem alatt egészen jól tudtam használni...sőt, sokszor egyedi, magán célú terveket is alkottam a segítségével. Viszont jó ideje nem használtam már (pedig annó függvények generálására is alkalmaztam).


2-es, köszönöm a biztatást, ill. az idegen nyelvű tutorial-ötletet! Nálam amiatt "cinkes" vagy kínos a történet, mert az életkoromból adódóan nem arra számítanak, hogy ennyire maradi, és "béna" vagyok. Emiatt kevésbé empatikusak ilyen esetben. Idősebbeknél természetesnek vehető, hogy nem az IT világában szocializálódtak, emiatt lassabbak, vagy kevésbé tudnak alkalmazkodni. Viszont az esetemben is az a helyzet, hogy teljesen az új generációk életvitelétől távol eső, konzervatív területen neveltek, és nem is támogatja a családom az ilyen irányú fejlődést. Ennek ellenére a legtöbb területen ma arra számítanak, hogy ebben az életkorban alap tudásnak kéne legyen a különféle legáltalánosabb progik, vagy vívmányok ismerete. Ennek hiányában értetlenül néznek, és semmit nem tolerálnak. :S


3-as, köszi szépen!

2021. febr. 6. 21:20
 5/5 anonim válasza:

Nos, a téma felett már eltelt pár hónap, de szeretnék reagálni:


1. A vezetőd nem túl jófej ha ezt a szemedre hányja, de te ne vedd fel. Ha nem rúgott még ki, akkor már van egy jópár hónapos gyakorlatod, amivel stikában érdemes lenne pár hasonló munkahelyet megpályázni. Lesz ami lesz, még jobb helyre is kerülhetsz. Sajnos egyre inkább a digitális tér felé hajlik a világ.


2. Az én családomban is van ilyen ember, így a személyes tapasztalatom az, hogy ha bízol magadban, akkor egy kicsit gördülékenyebben veheted az akadályokat. A technikai analfabéta korszakból is ki lehet jönni, 30 évesen még egyáltalán nem késő. Egy számítógépen sok mindent nem tudsz elrontani.


3. Pár ezer Ft-ért is kaphatsz valamire is jó számítógépet, azon tudsz otthon gyakorolni. Az interneten rengeteg segédanyagot találsz!

2021. jún. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!