Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3D nyomtató. Kinek mi a...

3D nyomtató. Kinek mi a tapasztalata a Creality 3D nyomtatóhoz kapható lézer fejjel?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy a fenti gyártó egyes 3D nyomtatóihoz árulnak lézer fejet, gravírozáshoz.Ha valaki látott/használt ilyet mennyire "jó", mire lehet számítani, milyen anyagot lehet vele gravírozni?

2021. febr. 9. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában csak valamilyen puha anyagot, fát bőrt szoktak vele gravírozni, de én félteném a nyomtató mechanikáját, mert ezek a lézergravítozók elég nyorsan mozognak, és az olcsóbb 3D nyomtatók lineáris csapágyazásai, inkább csak az aluprofilban mozgó műanyag kerekek, amik normál használat mellett sem tartósak. Így csak a nyomtatás minőségének kárára lehetne használni.

(Persze van komolyabb csapágyazású is)

Akkor inkább már építenék egy lézergarvírozót.

[link]

2021. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vortrex ***** válasza:
66%
és belinkelsz egy úgyanúgy műanyag görgőset :d
2021. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Igen! De ahogy látom nem értetted meg, hogy mit írtam. Egy 3D nyomtatónál nagyon számít a pontosság, illetve, hogy minden eleme messzív, és lötyögésmentes legyen. Ezért sem használnám lézergravírozásra, max vágásra, mert lézergravírozásnál meg örült módon mozognak a tengelyek, szétkoptatva a linerávezetékeket. Utána meg, ha az ember normálisan akar nyomtatni, akkor lehet felújítani a nyomtatót.

Ezért jobb inkább külön lézergravírozót venni, építeni.

Nekem egy Anycubic I3 mega 3D nyomtatóm van ami rendesen csapágyazott, de az asztalét már így is cseréltem ipari lieárisra csapágyra.

2021. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 10. 22:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#1, nincs semmi baj a műanyag görgőssel, csak tudni kell beállítani. Nekem egy ender 5 van, szintén műanyag görgős. 120 mm/s nyomtatási sebességet tudok vele tartósan, és 0,08 mm a legnagyobb eltérés, amit eddig sikerült vele nyomtatni.

Mellesleg, minden ilyen jellegű CNC gépnél (CNC maró, plotter, lézer, 3D nyomtató, stb) fontos, hogy pontosak legyenek a tengelyek. Nem igaz az, hogy lézernél elég a kisebb pontosság.


Kedves kérdező, neked azt tanácsolnám, hogy építs inkább egy kifejezetten lézergravírozót. Nincs baj a diódás lézerekkel, bár valóban alacsony a teljesítményük, így nem sok dologra lesz elég. Viszont a nyomtató munkatere nem épp ideális a lézerezéshez, arról nem is beszélve hogy a lézer folyamatos levegőbefújást és elszívást igényel, amit a nyomtatón nehezen tudsz megvalósítani.

2021. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!