Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen vastag kábel szökséges...

Milyen vastag kábel szökséges egy hosszú LED áramkörhöz, eminek összesen 150W-ra van szüksége? 2x75mm-es elég vagy vastagabb kell?

Figyelt kérdés
10 méter hosszú LED szalagot fel kell szabdalnom és megtoldanom a vágásnál mert irányba kell fordítani a csíkokat. Ezekhez a toldásokhoz kell megítélni milyen átmérőre lesz szükség ahhoz hogy a trafó le tudja adni a teljes 150W-ot 12V-on

2021. febr. 21. 17:31
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem igaz hogy nem lehet módosítani a bejegyzést...

Pöttyet vastag lenne a 2x75mm-es kábel.

2x0,75-re gondoltam.

Elnézést az elírásért.

2021. febr. 21. 17:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt a 150 wattot is gondold át. Biztosan annyi ?
2021. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább keresztmetszettel kellene számolni, nem átmérővel.

Ha 10 méter LED szalagot egy helyről táplálsz meg akkor a túlvégén jóval kisebb lesz a fényerő

2021. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vortrex ***** válasza:

150W / 12V = 12.5A


Javasolt keresztmetszet áramerősség függvényében:

[link]


Akár jó is lehet.


Ellenőrizzük feszültségesésre:

[link]


Nálam 5.5V, az hatalmas, de 2.5mm2-rel csak 1.68V, az már egész vállalható.

2021. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vortrex ***** válasza:
Ja lol, azt hittem a kábel 10m. Mindegy, a toldáshoz használt hossz próbáld be, és kb 1.5V-nál ne legyen nagyobb a feszültségesés.
2021. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2 elvileg lehet egy ilyen ledszalag méterenként 15W, bár méréssel 10 wattosnál nagyobb teljesítményűt még nem találtam.

Kérdező:

Hosszú ledcsíkot úgy táplálj, hogy egyik végén a pozitívval, másikon a negatívval, így minden egyes 3-as ledcsoport pontosan ugyanolyan hosszú rézfóliacsíkon keresztül fogja kapni a tápellátást. De a 10 méter még így is határeset, mert a ledcsík rézfóliája nem tudom mennyire fogja szeretni a kb. 10-12 ampert. Ha van rá mód, középen tápláld meg.

2021. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hú, annyi jó választ kaptam, nem is tudom melyikre nyomjak "válasz"-t.

Nos hogy konkrétumokkal is szolgáljak, a szóban forgó LED szalag 60db LED-et tartalmaz méterenként. Gyárói adatok szerint 14,4W/M a fogyasztása és 5050-es SMD ledekkel kell számolni. Ez egy UV szalag.

Hál' istennek jó minőségűt vettem, a rézcsíkok jóval vastagabbak a hagyományosnál, fel van készítve az erésebb feszültségre is. Amúgy nagyon jó volt a meglátás!

A táblázat és a számláló táblázat is nagyon faya. El is mentem mindekttőt a kedvencek közé! Köszönet érte és a válaszokért is.

Akik még tanakodnak: csak a toldásokhoz kell kábel, hogy irányba tudjam fordítani a LED szalagot. 90-180 fokba. Ezek nagyjából 50-80mm-es darabok.

2021. febr. 22. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!