Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 220 V-os led lámpánál van e...

220 V-os led lámpánál van e abból gond, ha a fázist és a nullát felcserélem?

Figyelt kérdés

Vettem egy led lámpatestet, amire külön kell felszerelnem a hálózati kábelt.

Azt meg tudom jelölni, hogy a konnektordugón melyik villának kell lennie a fázisnak, melyiknek a nullának, de nem találom a fázisceruzát, így sejtelmen sincs, hogy magában a konnektorban ez melyik lyukban vannak ezek.

Nem tudom, hogy lednél mennyire számít ez, illetve már arra sem emlékszem pontosan, hogy a barna, vagy a kék vezeték e a fázis, vagy a nulla, ha valaki leírná, megköszönném, utoljára 30-35 éve csináltam ilyet.



2021. febr. 22. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
A barna a fázis, a kék a nulla. Nem gond ha felcseréled, váltakozó áramról van szó. Annyi fog történni, hogy amikor pozitív ágon van, a fogyasztón negatív feszültség lesz, meg fordítva. De a fogyasztót pont nem érdekli.
2021. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet, hogy a nem gond megállapítás a gyakorlatban érvényes, de ez az indoklás, már bocsánat, oltári nagy hülyeség. :D
2021. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem lehet gond a fázis nulla csere.
2021. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

sok kérdés van ezzel kapcsolatban itt. Mindegyik úgy kezdődik, hogy miért világít a LED lámpa kikapcsolva. Aztán valaki beírja, hogy fordítva kellene bedugni és ezek után a kérdező hálálkodik, hogy megoldódott.

A miértjét nem írom le, megtalálod a korábbi kérdésekben.

2021. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megértettem, megtaláltam a fázisceruzát is, így kipróbálhattam a lámpát, ami tökéletesen működik.

Mindenkinek köszönöm a választ.

2021. febr. 22. 19:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!