Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ilyen "olcsó végfokkal"...

Az ilyen "olcsó végfokkal" ellátott aktív hangdobozok miért torzítanak halk hangerőn is?

Figyelt kérdés
Tökéletes példa erre a Genius SP-HF180. A hangerőt nagyon halkra is vehetem, akkor is torzít. Természetesen egy bizonyos hangerő felett tovább torzul, de ez bármire igaz, amit túlvezérlünk. Olyan zenék/hangok, amikben sok a magas frekvencia, azok elnyomják ezt az alap torzítást, de például egy akusztikus zongora hangján nagyon is meghallatszik ez a bizonyos torzítás. Ez nem túlvezérlés, mert halkan hallgatva is torzít. Ennek mi lehet az oka, hogy bármekkora bemenő jelnél torzítanak ezek az olcsó erősítős cuccok? Értem én, hogy az ára tükrözi a minőségét, de egészen pontosan miben másak ezek az olcsó végfokok a normálisabbakhoz képest, hogy alapból torzít?

ápr. 25. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hűtés nem jó, vagy a bemeneti jel túl erős!
ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg még a frekvenciatartomány nem megfelelő!
ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet D osztályú a végfok..

Kevés alkatrész, kis költség, hozzá kevés kimeneti szűrőfokozat, mert az kellene az elfogadható hanghoz..

ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zzzoli ***** válasza:

#3

Nem D osztályú végfoka van.

ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
SP-HF1255 van itt az asztalomon, használtan vettem, nagyon jutányosan, mert a volt gazdája átépítette fix kábelesről csiptetősre az összeköttetést a kettő közt, és szabadkozásképpen fillérekért adta. Meghallgatás után első dolgom volt passzívra kötni, azóta úgy használom. Egy Acoustic Solutions világmárkájú 5.1 szett szubja van az asztal alatt, így most 2.1-ként hasznosítva. Annyit elég tudni róla, hogy a jó öreg TDA 2030-as autórádió végfok IC-k röfögnek benne, elég combos, toroid trafós tápról. Ég és föld a kis zsebrádióerősítőhöz képest még ez is. Főleg miután a kis textildóm magasakról letéptem azt az ergya műanyagidomot, ami csak arra volt jó, hogy kásásan szóljon, ami egyébként árához képest egyenesen gyönyörűen tud visszaadni kb mindent, ami jó felvétel akusztikus hangszerekről, énekről.
ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!