Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem használják ki a...

Miért nem használják ki a mára már nagyon erősnek számító eszközöket?

Figyelt kérdés

Vettem már iPadot, iPhone-t, Samsung szuper telót, stb, stb... ezekben mindben már olyan hárdver van, ami képes lenne igazán profi, és nagyon jól kinéző grafikai megoldásokra, megvalósításokra.

Ehhez képest, már több száz ezer Forintot költöttem appokra, programokra, játékokra, hangszerekre, mégsem érzem azt, hogy ezek a kb felénél jobban kihasználnák a technikai hátteret, erőforrásokat.

Még apám többmilliós iMac-jére sem tudok olyan programot/játékot feltelepíteni, amire azt mondhatnám, hogy "na igen, ez már olyan program", "ezért megérte megvenni, és milliókat költeni erre az eszközre".

Szóval nem, ez nincs így.

Még 1 appra sem tudtam azt mondani, hogy WOW!😀 MICSODA APP!😀🤩😀


Szóval miért nem csinálnak olyan appokat, amik lenyűgözik a felhasználókat?



2021. febr. 24. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

"__több száz ezer Forintot__ költöttem appokra, programokra, játékokra, hangszerekre"


Hát ezért! :DDDD

Amíg a jobbágyok fizetnek addig ez a világ ilyen lesz.

2021. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Egy elégedetlen, elkényeztetett gyerek vagy.

Rengeteg app van ami nagyon jól meg van írva a feladatát tökéletesen ellátja, stb.

nekem nagyon sok olyan app van az ájfónon amivel tökéletesen meg vagyok elégedve, a funkcióinak a felé sem használom némelyiknek. Mac-em is van, azon is rengeteg olyan app van ami kiváló szoftver, tökéletesen használható.

Ha 2008-2009 környékén láttál volna iPhone-ra appokat akkor a mai eszeddel azonnal öngyilkos lettél volna.....


Tipikus mentalitás... új metrót akarunk, új metrór akarunk!! Tarlós elinzéte, lett új metró. Akkor meg mi volt a baj? MIÉRT NEM A RÉGIEKET HOZTÁK VISSZA?????

2021. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
100%

Benne van a pakliban az is, hogy a hardverek teljesítménynövekedését nem a felhasználók, hanem a fejlesztők használják ki azzal hogy böszme nagy, erőforrás zabáló lassú programokat írnak.

Mert virtualizálnak, mert a kód nem optimális, mert programgenerátorral generált programmal generálják, stb.


"A szoftverek gyorsabban lassulnak mint ahogy a hardverek gyorsulnak"

2021. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Mert nincs rá igény?

Szerinted a GTA 4,5-öt miért nem portolták át?

A Cs:go-t? Vagy a half life-ot? Vagy az Outlastot?

2021. febr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4# Hát igen! Ha a GTA5 színvonal lenne látható a legtöbb játékban manapság, és sokféle másjellegű appban elérnék azt a szintet, akkor azt mondanám oké, ez már 2021!😀🤩

De én (főleg androidra) csak ilyen gagyi appokat találok, akár fizetős akár nem, de annyira nem játszhatóak, mint mikor a kezdetben volt pl PC-n a Duke Nukem 3d, a Need For Speed, és társaik. Akkor miért nem fejlesztenek már olyan mai játékokat, amiket jó ezen és azon a készüléken játszani. Ez persze igaz a programokra is, mert azok is fejlődhetnének.

Pl olyan jó, és jól működő zeneszerkesztők voltak régen, amikkel élmény volt zenét készíteni (20 éve), akkor ez idő alatt csak romlott a használhatósága. A videószerkesztők is sokkal egyszerűbben, érthetőbben lehetett használni. Jobb volt minden (egy időben), amíg ilyen hatalmas sebességgel elkezdtek fejlődni a készülékek.


De oké, a fejlődéssel nincs gond, kell az, csak akkor legyen látható és látványos ez a fejlődés.


Ha keresek az App Store-ban, vagy a Play áruházban egy jó játékot, akkor ne csak 1-2 tűrhető legyen, hanem kb mind legyen jó! Szerintem ez lenne az alapja, és ez lenne elvárható ilyen drága és értékes készülékeknél.


Ha a hardver fejlett, jó és szép, akkor a szoftver is legyen ugyan úgy jó.

2021. febr. 24. 19:52
 6/7 Szirty ***** válasza:
76%

"akkor ne csak 1-2 tűrhető legyen, hanem kb mind legyen jó!"


Egy app vagy épp játék nem csak attól lesz jó hogy kihasználja a hardver képességeit. :)

2021. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl szoktam PUBG-zni, amit nagyon sok gyerek, de felnőttek is játszanak, az fullon megesz egy bikaerős telefont is.

Amúgy az a jó a flagship telefonokban, hogy végtelen az erőtartaléka, ez kell ahhoz, hogy mindig gördülékenyen működjön, ami nagyon nagy felhasználói élmény. Megnyitok 15 appot, meg chrome-ban 6 ablakot, és azt sem érzi. De ehhez már erős telefon kell. Vagy olyan egyszerű dolgok is, mint a fényképezés például, te csak a gombot nyomod meg, de a háttérben a proci ezerrel dolgozik, hogy a kép tökéletes legyen, az új telefonok azért tudnak olyan profi képeket csinálni, mert szoftveresen javít rajta a telefon, és ehhez erős proci kell. És minden appnak megvan a saját maga igénye.

2021. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!