Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanybojlerrel szeretn~m...

Berczeli 54 kérdése:

Villanybojlerrel szeretn~m megoldási a f<tész 45 db radiátorral Milyen biztonsági elemeket kell beszerelnem!??

Figyelt kérdés
Fűtés

2021. febr. 27. 08:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
5 db radiátor fűtését 120 l villanybojlerrel szeretném megoldási! Szakmai véleményt kérlek!
2021. febr. 27. 08:46
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de ez első olvasatra nem igazán lehet hatékony. Bár nem mondom hogy nem működhet. Nem a biztonságról van szó. Ma egy 120 literes villanybojlerben jó ha van 2000kwh fűtőszál, de inkább kevesebb, talán 3000kwh fűtőszálat belerakhatnál. Majd Keringethetnéd szivattyúval 5 radiátorban körbe-körbe. De mekkora radiátorokat akarnál vele fűteni? általában az acéllemez radiátorok hőleadási képességét Wh-ban adják meg 80-90 fokos vizzel mérve.. Szóval ha teszem azt van egy dupla radiátorod ami 180 cm hosszú az kb 3600 wh hőleadású képességgel rendelkezik 90 fokos víz esetén. Ha csak ebbe az egy radiátorban keringetnéd a forró vizet amit a bojlered előállít, előbb utóbb kihűlne akkor is ha folyamatosan járatnád a bojlered. Utána számoltál az 5 radiátor hőleadási össz teljeistményének?
2021. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
😂😂
2021. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Inkább vegyél 5 db. olajradiátort.

Ja, hogy az úgy sokkal többet fogyaszt?

Hát igen. Ez kell a fűtéshez.

2021. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Bocsi, utólag látom hogy kwh-t írtam wh helyett pár helyen. Amúgy ez a bojlerrel fűtés addig működne amíg a 120 liternyi víztömeg vissza nem hűl. Igazából lehet, h tudnál vele fűteni, de nem hinném, hogy a hatékonysága túl jó lenne.
2021. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Max 2 radiátorral, átmeneti időben, késő tavasszal, kora ősszel működne a dolog, és akkor is meglehetősen drága mulatság lenne.
2021. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy mennyi teljesítmény kell a hőntartáshoz, nem? Nyilván lesz szobatermosztát. Így aztán vagy kihűl a bojlerben a víz, vagy nem. Ha 3 kW-os betét van benne, és a teljesítményigény vagy 3 kW, netán kevesebb, akkor nem hűl ki. Ez ilyen egyszerű. :D

Én ezt a január-februárt 2 kW-nyi fűtőteljesítménnyel vészeltem át, nem bojlerben vannak, hanem egy harmadakkora vastartályban.

Mondjuk, ha kikapcsoltam volna két hétre, míg síelni megyek, akkor a hajnali mínusz tízekben két héten keresztül tornászta volna magát vissza a hőmérséklet. :D

2021. febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha vennék IDE 100 F indirekt fűtésű forróvíztároló és a hőcserélővel a120 l bojler összekötném mennyit javulnak a fűtésem, 2 db 60x120 2db 60x80 és 2 db törülköző szárító radiátor? Köszönöm előre is a szakmai válaszokat!
2021. márc. 1. 08:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez két probléma, egy fűtésszerelői és egy elektromos. De az elektromos oldal is függ a gépészettől. Például: keringető szivi lesz-e? S az állandóan járjon, vagy csak, ha érdemes/kell?


A fentebbi megjegyzés, bár nem a kérdésre vonatkozik, de figyelembe veendő, miszerint a direkt villamos fűtés nappali tarifával jelentős pénzapasztó. Az összes többi az enyémen kívül (#7) totál értelmetlen. :D De te sem különösebben értelmesíted a dolgokat.Nem az a kérdés, hogy álló vagy fekvő legyen a bojler, meg hogy kettő darab négyszögletes vagy három darab olívzöld radiátorral jó lesz-e, hanem a becsült hőntartási teljesítményigény. Az említett IDE 100 fűtőbetétje 2,4 kW, ha egy barakképületet akarnál temperálni, az reménytelen.

2021. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legelső válaszoló vagyok megint :)

még mindig nem írtad le hogy hány kamrás radiátorokról van szó


ha szimpla akkor átlag 80 fokon:

60x120 11k > 1316 wh

60x80 11k > 878 wh


A törölköző szárító radiátorok méretét nem írtad meg

de számoljunk velük fejenként 500 wh


mindegyikből van kettő, összesen: 5388 wh a hőleadó teljesitmény


ha két kamrás radiátorod van átlag 80 fokon akkor

60x120 22k > 2461 wh

60x80 22k > 1641 wh


ezesetben: 9204 wh az össz hőleadási képesség


Amivel még lehet kalkulálni, hogy ezekbe a radiátorokba relative kevés vízmennyiség fér ahhoz képest, hogy van egy 120 literes bojlered. Tehát úgymond lesz pufferelt hőmérsékleted víztömeg formájában. Az tisztán látszik a számokból hogy egy 3000wh fűtőszállal is folyamatos fűtésre alkalmatlan lesz. De szinte biztos hogy nincs is rá szükség. De ezgyakorlatban úgy nézne ki, hogy amikor bekapcsolod a bojlert és mondjuk kell neki 2-3 óra, h felfűtse a vizet 90 fokosra. Akkor fűtéshez előre elhasználtál 9000 wh-t. Aztán elindítod a keringető szivattyút. Amint átmelegedett minden radiátorod elkezdik a fent említett teljesítménnyel a hőt leadni. Egészen addig fognak melegíteni amíg vissza nem hül a bojlerben a víz. mivel egy kamrás radiátorok esetében is majndnem dupla akkora hő leadó teljesítmény mint amit betápláltál, látszik, hogy folyamatos működésre nem lesz alkalmas, viszont senki nem is fűt folyamatosan. Nekem gázkazánom van 10kw környékén van jelenlegi beállitás szerint a hő betápláló teljesítménye, kb 10 kwnyi radiátor is van rákötve. kb egy óra működés kell hozzá, h befűtse a lakást aztán több órán át semmi mert idő míg a lakás visszahül. Ebben az időszakban te folyamatosan járathatod a bojlered amivel pufferelt melegvízet tudsz készíteni egy újabb fűtési ciklushoz. Tehát mivel hőt tárolsz elméletileg nem lehetetlen amit akarsz. Bár elég szokatlan megoldásnak tűnik.


Közelítsük meg másik irányból:


Ha az én esetemmel számolnék

tehát mint írtam a kazánom egy óra alatt 10kwh teljesítményt ad le.

1 óra alatt kb 1,2 köbméter gázt fogyasztok de a kazán hatékonysága nem 100%. tehát kb 1 köbméter gázbol lesz 10kw

egy nap átlagosan 6,5 köbméter gázt használok

csak ránézésre alátippelve legyen 55 kwh a napi szükségletem


A te esetedből kiindulva ha napi 24 órában menne a 3kw fűtőszál az összesen 72kwh hőméréskletet lenne képes a rendszerbe táplálni

Ha az én fűtési szokásaimhoz nézem, a számok alapján működnie kellene a dolognak hiszen jelenleg 55kwhra van szükségem.


kb 43ft egy kw áram ára és ha te napi 72kw-ot járatnád akkor lenne 3100 ft naponta a fűtésed

ha csak az előbb említett 55kw-ot forintosítom akkor naponta: 2365 ft lenne a fűtésed


ezzel szemben a gázszámlám átlagosan napi 700 ftban van.


szóval a számításaim alapjánígy elektromossággal fűteni 3,3x drágább lenne mint gázzal, talán ha szerencsésen jönnek ki a dolgok akkor sikerülhet a fűtést kevesebből is kihozni(jó hőszigetelés)


De azon is el kell gondolkodni, hogy milyen egyéb fogyasztók vannak még a lakásban> Együttesen is bírná a hálózat ha a fűtés a nap bármely szakában 3000wh-t húz? Van-e megfelelő betáp a házban ami ezt bírja?


Na mindenesetre sok sikert, majd számolj be róla ha megépítetted, hogy hogy működik, másoknak is tanulságos lehet :)

2021. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!