Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » PC-t szeretném a Tv-vel...

PC-t szeretném a Tv-vel összekötni, de nem sikerül. Többi lent.?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy tv, Samsung UE43TU7002KXXH. PC-vel szeretném összekötni,vettem egy vga hdmi átalakítót,mert hdmi-vel lehet csak a tv-t összekötni és vga-s kábelem volt. A tv-n viszont nem jelenik meg a kép. Laptoppal is próbáltam,de azzal se. Lehetséges,hogy az a baj,hogy vga-val próbálom és ez a tv csak hdmi-vel működne? A laptopon próbálkoztam mindennel, Win+P stb... De úgy se sikerült. Vagy lehet, hogy a laptop(ami már nem egy mai darab) nem támogatja a 4k-s képet, meg a PC videókártyája se, ami egy Radeon R7 240?



2021. márc. 13. 10:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet, hogy a TV-d HDMI-je csak kimenet? XD
2021. márc. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Szirty ***** válasza:
100%

Tehát a TV-n csak HDMI bemenet van, a gépeiden meg csak analóg VGA kimenet van...


"vettem egy vga hdmi átalakítót"


Nem véletlenül HDMI -> VGA átalakítót vettél? :)

2021. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

#1, Szirty-nek:


Nem.


Nekem is van.

2021. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Mit jelent a képernyőtükrözés, és hogyan kell használni azt a Samsung TV-n?

[link]

[link]

2021. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ismét #1, ismét Szirty-nek:


Basszus! Ezt még én is benéztem!


HDMI-VGA! XDXDXD

2021. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kerül a képbe a VGA? Az a Radeon kártya azért nem őskövület, talán akad ott valahol egy HDMI csatlakozó is...
2021. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

HDMI-VGA igen,felcseréltem.

Képernyőt nem engedi a PC-m tükrözni.

Van a videókártyán HDMI csatlakozó.

Mivel messze van a PC a TV-től,és van egy hosszú VGA kábelem,így egyszerűbbnek láttam egy átalakítóval megoldani.

Az egyik haverom egyszer áthozta a PS-ét és az jó volt.

Akkor egy HDMI kábel megoldhatja a problémát?

Köszönöm a válaszokat,elnézést hogy hülye a kérdés, csak nem értek annyira a témához!

2021. márc. 13. 12:33
 8/22 Szirty ***** válasza:
100%

Na álljunk meg egy szóra. :)

Tehát a Radeon R7 240 kártyádon van HDMI kimenet.

A Samsung UE43TU7002KXXH TV-n meg van HDMI bemenet (nem is egy).


Akkor a VGA hogy jön képbe? Úgy hogy a távolság miatt át akarod alakítani VGA-ra, azt hosszú VGA kábellel elvezetni majd vissza HDMI-re?


"Mivel messze van a PC a TV-től,és van egy hosszú VGA kábelem,így egyszerűbbnek láttam egy átalakítóval megoldani."


Ha ez a helyzet, akkor ezt EGY átalakítóval hogyan is oldanád meg?

Számítógép HDMI kimenet -> HDMI-VGA átalakító -> VGA kábel -> VGA-HDMI átalakító -> TV készülék HDMI bemenet.

Esetleg így tudnád, de ez KÉT átalakítós és még csak nem is egyformák, mert egyik HDM-ről VGA-ra, a másik VGA-ról HDMI-re alakít át, ami elég rossz ütlet szerintem még ha működne is.

2021. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Legalább olcsóbb volt a VGA-HDMI átalakító, mint egy új HDMI kábel lett volna? Szerintem az egész VGA cuccot dobd a kukába, vagy add le egy hulladékudvarban.
2021. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A PC-n van VGA kimenet. Így csak a TV-hez kell átalakító.

Így belegondolva hülyeség volt megvenni az átalakítót.

De attól függetlenül működnie kellene így is,nem?

A VGA kábel az kell,mert a monitoromba az megy csak bele.

2021. márc. 13. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!