Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A TV-met szeretném összekötni...

A TV-met szeretném összekötni az 5.1 házimozimmal. A Tv-m elég korszerű, a házimozim régebbi típusú. Vettem hozzá egy HDMI digital audio dekódert, hogy majd ezzel sikerül de nincs hang. Valakinek vmi ötlet?

Figyelt kérdés

A tv-m: [link]

A dekóderem: [link]

Az 5.1-em: [link]



#5.1 #Hdmi digital audio dekóder
2016. szept. 28. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:

A dekóderen az előlapi kapcsolót 5.1-es állásba tetted?

A tv hang menüjében van-e kimeneti almenü? Az LG-ket nem ismerem, de a Samsung tévémben a digitális hang-kimenetet külön kell engedélyezni. Hátha ez a baja.

Illetve dugj a dekóder előlapi fejhallgató kimetébe egy fülest, hogy halld, dekódol-e egyáltalán valamit.

2016. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van egy hdmi csatlakozó, amire az van írva, hogy arc, de az is csak stereot küld. Optikán kène működnie, ha ez a doboz csinál valamit...

Arra mondjuk kíváncsi lennék, milyen az a szoba, ahol egy 119 cm tvhez egy 3000 ftos hangfal szett elegendő, a tv saját hangszórója többet tud ennél.

2016. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam fülessel is de semmi.A kapcsolót persze 5.1re tettem a dekóderen is meg a hangfalon is.Olyan mintha nem kapna jelet a tvből.próbáltam optikain is meg hdmi arcon keresztül is de nem szól.az arc-on kívül mást nem lehet állítani a tvn
2016. szept. 28. 13:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Kap a dekóder áramot? A táp jó?

Esetleg nézz be a dekóder belsejébe, lehet hogy homokkal vagy csavarokkal van kitömve.

2016. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezen a dekóderen nincs optikai bemenet, kimenet van. A HDMI ARC sem működik vele. Dugj egy valós HDMI jelforrást az inputba, meg fog szólalni.
2016. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
valóban megszólalt minden mással amit beledugtam.Megy a szg.-pel is meg a média boxon keresztül is.köszönöm a segítséget.A probléma még fenn áll mert simán a tvre kötve nem szól.nem tudom hogy van e bármilyen átjátszó vagy vmi amivel jó lenne.
2016. szept. 28. 19:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmi megoldás, nem arra való, amit akarsz. Ilyen kell neked: [link]

Vagy még inkább: [link]

Ez utóbbi rendelkezik rendes bass menedzserrel, szabályozható keresztváltóval és a csatornák időzítését is be lehet rajta állítani.

2016. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyiért már kap olyan hangfalszettet, amin van optikai bemenet és simán össze tudja vele dugni.
2016. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Igen, így van.
2016. szept. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!