Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a mikroszkóphoz azt írják...

Ha a mikroszkóphoz azt írják hogy 20x tól 1280x nagyít, az igaz?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy mikroszkópot szeretnék venni és azt írják a nevében és a leírásban hogy 20 szoros nagyítástól 1280 szoros nagyításra képes. Ezzel nincs is baj de tartozékoknál azt írja hogy tartalmaz 3 objektívet egy 4 szeres, egy 10 szeres, és egy 40 szeres nagyításút. Most akkor külön venni kell objektíveket vagy az okuláréval tovább nagyítja? Kérlek segítsetek. Ezt a problémát ennél a mikroszkóp-nál észleltem Bresser Biolux NV 20x-1280x

2021. márc. 15. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

- 2 szemlencse 5x és 16x

- 3 objektív: 4-szeres, 10-szeres és 40-szeres


Min: 5*4 = 30

Max: 16*40 = 640


Szóval teljesen még nem értem, de amúgy hihető hogy kijön valahogy.

2021. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Marci71 válasza:
100%
Az 1280x nagyítás úgy jön össze hogy van hozzá egy 2x ún. Barlow-lencse amivel duplázódik a nagyítás. Ez persze pusztán parasztvakítás, mivel ezzel a felbontás nem nő , csak nagyobb sötétebb és homályosabb képet látni. Mikroszkóp objektívnél fontosabb a felbontás mint a nagyítás. A felbontás a numerikus apertúrából számolható, ami a második szám az objektíven a nagyítás után , bár erre szerintem rá sem írták, ami már eleve intő jel. van egy szabály, ami a fizika törvényeiből származik, hogy az objektívhez úgy választunk okulárt hogy a nagyítás a numerikus apertúra ötszáz és ezerszerese között legyen. Ha efölött van az túlnagyítás, üres nagyítás. Tehát mivel egy átlagos 40x objektív apertúrája 0,65 ezért 40x objektívvel nem illik 650x nagyítás fölé menni, azaz maximum 16x okulár párosítható hozzá.
2021. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!