Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1000 kv mennyire erős sokkolóban?

1000 kv mennyire erős sokkolóban?

Figyelt kérdés
Csak elméleti kérdés természetesen.

2021. ápr. 2. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon. Szerintem ilyen erős sokkoló nincs is. A villanypásztorom kb. 20 kV, de az is brutál erős már.
2021. ápr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem, és van még erősebb is.

[link]

Hát nem kérnék belőle.

2021. ápr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Zzzoli ***** válasza:

A sokkoló "erejét" nem a feszültség határozza meg hanem a kimeneti áramerőssége!

Fizika. A feszültség azt határozza meg hogy milyen levegő vastagságot tud átütni, azaz milyen messziről húz át a delikvensbe. Ugye 21kV kb. 10mm levegőt tud átütni.

2021. ápr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Pont nem az áramerőssége, hanem az energiája. Eleve ha egy 5 voltos áramforrást feltranszformálunk 100 ezer vagy 1 millió voltra, a kimeneti áram arányosan csökken. Egy sokkoló vagy villanypásztor esetén is már csak miliamperekről beszélhetünk. Pont ettől nem halálos, csak nagyon kellemetlen.
2021. ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:
83%

"Közben megnéztem, és van még erősebb is."


Az a feszültség amit azon a web oldalon írnak, "marketing voltban" van megadva.

Vagy ha úgy tetszik "kamu volt".

2021. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Zzzoli ***** válasza:
50%

4#

Nem áramot, hanem feszültséget transzformálunk és írod itt a butaságaidat.

Transzformálásnál a bevitt és a kivett teljesítmény egyezik meg, amiből lejön a trafó vesztesége. A teljesítmény pedig a feszültség és az áramerősség szorzata.

A sokkoló üresjárásban leadhat nagyon nagy feszültségeket, persze itt is a sok millió voltos feszültség csak pr duma, de amikor a két elektródja az emberi szöveteken záródik, az a feszültség leesik pár száz voltos értékre, annyira hogy át tudja küldeni azt a limitált pár miliamperes kimenő áramát az emberi bőr és többi szövet ellenállásán.

2021. ápr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Abból lehet kiindulni, hogy mekkora távolság van a pólusok között. Annyi feszültség biztosan van. A többit meg, mint írják, egészséges kételkedéssel kell fogadni.
2021. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A teljesítmény pedig a feszültség és az áramerősség szorzata."

Épp ezért írtam, hogy az áramerősség már pár miliamper, ha a feszültségét ezerszeresére transzformáljuk. Akkor ki beszél butaságot? 🤪

Saját magadat cáfolod. A másik, hogy az emberi szövet sokkal jobb vezető, mint a levegő. Akkor mitől esne a feszültség? 🤔

Én csak villanyszerelő vagyok, úgyhogy nem értek a sokkolókhoz, de a fizika az fizika.

2021. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs, ezt a két mondatot vesd össze...

"Akkor mitől esne a feszültség?"

"de a fizika az fizika"

2021. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!