Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem nagyon erős,...

Tudnátok nekem nagyon erős, nagyon jó wi-fi routereket ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a legolcsóbbtól a legdrágábbik bármi jöhet.

Szeretnék egy nagyon jó routert, hogy javuljon a pingem kicsit a játékokban, meg a családnak is rendesen menjen a net.

Tudom, hogy telefon függő is az egész, meg net, de itt most elsődlegesen a router érdekelne, mert majd lesz a jövőben ROG phone-m is, és hiába a telefon, ha maga a wi-fi nem tudja jól osztani a nagyobb netet.

"Olcsó" kategóriában a legjobb teljesítményűek érdekelnek ugyanúgy, de drágábbat is írhattok.

Némi érvet is elfogadok, hogy miért azt vegyem meg, amit ajánlotok :)

Köszi előre is!



2020. aug. 28. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Gigabites 4 antennás legyen és akkor már nem lehet rossz.
2020. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha a logjobb wifit rákötöd egy rossz netre attól nem lesz jobb a net.

Előbb talán beszéljük át milyen netetek van, aztán térjünk rá vissza, hogy érdemes-e routert venni vagy jó-e a mostani.

Ha pl csak 50es teted van arra felesleges gigabites router. Attól nem lesz jobb semmi. Ugyan úgy a rossz netetet tudja osztani.

2020. aug. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem olvastad végig kettes.

Tisztában vagyok vele, de attól érdekel.

2020. aug. 28. 16:05
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj hogy végig olvastam.

De nem az hogy telefon függő vagy net függő.

Hiába érdekel téged elsődlegesen a router, ha nem rudni milyen neted van.

Most mondhatnám hogy vegyél egy 1millás routert az már biztos hogy jó, de minek??

A ping egyáltalan nem függ a routertől, kivéve ha jóval a router képességei feletti a neted, mert akkor a router csak annyit enged át amennyit fel tud dolgozni.

Ha a routered jobb mint a neted akkor nem kell másik router, mert semmi nem fog javulni.

Ezt így érted nagyjából?

Pl vehetsz egy gigabites routert, de minek, ha nincs gigabites neted? Akkor inkább amit routerre szánnál abból az összegből inkább válts nagyobb netre vagy pótold be a telefonba.

Mert ha tényleg jobb a router mint a net akkor nem érsz el vele semmit. Ezért is a kérdés hogy milyen neted van és milyen routered? Így könnyebb válaszolni is.

2020. aug. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt leírtam 4, csak te nem fogod fel.
2020. aug. 28. 16:16
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

#5

És milyen neted van és milyen routered?

Ha ennyire penge lennél nem itt kérdezgetnéd hogy mégis hogy oldd meg. Emiatt se tudom hogy az általád vázolt "wi-fi nem tudja jól osztani a nagyobb netet." probléma valós-e. Vagy csak erre gondolsz. Mert valamiért csak nem tudsz egy routert se választani, pedig ha ennyire menne a dolog akkor értenél az értékeihez és a neted fügvényében már rendeltél is volna.

2020. aug. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Átlagban kérdeztem, de látom neked csak kötekedhetnéked van.

Ha rossz napod van, ne itt éld ki lehetőleg.

2020. aug. 28. 16:23
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
A "javuljon a pingemhez" az első lépés az, hogy elfelejted a wifit.
2020. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Egy gigabites router már valószínűleg ki fogja aknázni a net lehetőségeit, még ha csak 50-es is, meg persze jobban szórja. Inkább legyen nagyobb a kisebb nethez, mint kisebb a nagyobb nethez. Egy próbát megér, hátha jobb lesz tőle a net. Ettől függetlenül ha van lehetőség rá, akkor érdemes lehet nagyobb netre (is) váltani.


Az én gépemen kábel híján stickkel fixen 50-60 a letöltési sebesség, CSGO szerint kemény 6 pingem van. A net 1000/1000, előtte viszont 15/2 volt, amiből még egy NASA router sem hozott volna ki csodát, hiszen amint megnyitottam a Facebookot a telefonon, a gépen máris több pingem volt.


Szerintem írd le nyugodtan, hogy milyen a netetek, mert ha mondjuk 50 a letöltés, akkor felesleges a gigabites router, hiszen egy 300-as is ÁLLANDÓAN (és itt ez a kulcsszó) fogja küldeni az 50-et.

2020. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Asus RT66 nem rossz cucc
2020. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!