Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik aktivitásmérőt/órát...

Melyik aktivitásmérőt/órát vegyem meg biciklizéshez ezek közül?

Figyelt kérdés

Ami legfontosabb lenne az az elégetett kalória mutatása sport közben, meg a pulzus, esetleg a sportolás időtartama.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2021. ápr. 8. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
nem inkább egy bicikli computer kéne?
2021. ápr. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az van. Viszont az pulzust nem mér, ezért a kalória számítást is csak távolság meg idő alapján csinálja, ráadásul adatokat sem tudok magamról megadni. Így a kalória amit mutat, szerintem messze áll a valóságtól.

Ezért keresek valami olcsó megoldást kalória mutatáshoz.

2021. ápr. 8. 04:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Én okosórát javasolnék. Huawei watch GT-m van, és szintén bicajozáshoz (is) használom, tudja ezeket amiket szeretnél, plusz van benne GPS, így jegyzi merre jártál, milyen sebességgel stb. Sima óraként meg elmegy 2 hetet egy töltéssel.

Nézegettem a bicajos computereket, de ami jó az 60-70 ezertől indul.

2021. ápr. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem ezek közül a Haylou LS05 van, nagyon jó, bár lehet, hogy sima óraként 2 hetet nem bír ki egy töltéssel, de árához képest jó. A pulzusmérését összehasonlítottam pulzoximéterrel, jó értékeket mutatott, néha 1-2-vel mellélőtt, de megbízhatónak mondható szerintem.
2021. ápr. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezek az aktivitásmérők nem igazán pontosak, nem sportoláshoz fejlesztették őket. Inkább amolyan hétköznapi sétáláshoz, kiránduláshoz, olyan embereknek, akik nem teljesítményt akarnak monitorozni, csak kapni némi visszajelzést az állapotukról.

Ezeknél egy fokkal pontosabb/komolyabb eszköz az okosóra, de ha a pontos sportmonitorozás a cél, akkor vannak erre céleszközök (pl. a Garmin sportórái elég pontosak és profik). Nyilván az ár is ezek függvényében változik: egy sportóra bőven 100 ezer felett lesz, de egy minőségibb okosóra is. Viszont ezek lényegesen pontosabb méréste tesznek lehetővé, működnek az edzések eredményeit tudod velük exportálni is (pl. Stravába), illetve kezelnek pulzusmérő övet is.

Nyilván ez már nem a tizenezres kategória, de szerintem sportteljesítmény követéséhez ennél lejjebb nem szabad adni.

2021. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát az a baj, hogy most 100+ ezret biztos nem tudnék egy órára kiadni. Maximum 50-60 ezerig tudnék elmenni, azt is csak hónapok múlva.

Amint látom ennyiért van a Garmin-tól Forerunner 45S és Venu SQ. Ezek mennyire jók?

2021. ápr. 8. 21:55
 7/10 A kérdező kommentje:

Polar márkáról is hallottam, hogy a Garminhoz hasonlóan jó sportórákat gyárt. Ettől a márkától is találtam 50 ezer körüli órát (Unite).


Megérné inkább a fent említett Garmin vagy Polar órák egyikére gyűjteni?

2021. ápr. 8. 22:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Polar már elfogadható kategória. Nem is biztos, hogy amatőr szinten megéri a Garminért kifizetni máfélszeres árat.
2021. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy a Polar Unite-nak nincs saját GPS vevője. Csak az Ignite-ban, de az már ilyen 70 ezer körül van.

Akkor a Garmin Forerunner 45-öt nem érné meg megvenni, vagy hogy érted? Pedig az olyan jónak meg egyszerűnek tűnik nekem, GPS is van benne.

2021. ápr. 9. 10:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Forerunnert még nem láttam élőben, de pl. a Garmin Venu Sq-t igen, na az úgy néz ki, mint egy Aliról rendelt kínai óra, amire ráragasztottak egy Garmin feliratot... ok, hogy nem a kinézet számít, de én ha kiadnék 40-50 ezret egy óráért, biztosan elvárnék egy bizonyos megjelenést.

Viszont ha tényleg csak sport trackeléshez akarod használni és a hangsúly a pontos méréseken van, akkor szerintem egyik Garmin cuccal sem fogsz mellé, ebben a kategóriában elég régi motorosok. Az biztos, hogy ezeknél az "okoskarkötőknél" mindenképpen több értelme van.

2021. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!