Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A digi hálózathoz milyen...

A digi hálózathoz milyen optiokai kábellel csatlakoznak a DIGI-sek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet adódott, hogy nekem villanyszerelőnek kell kiépítenem, mert a nappaliban szeretnék elhelyezni a wifi routert. Nem tudom kivárni a DIGI-sek eljövetelét, mert mire kiérkeznek 14 napon belül, addigra nekem már készen kellene lennem. Amúgy ezek a DIGIsek eléggé fura egy banda. Felhívtam egy ügyfélszolgálatot, és fogalma sem volt, hogy ilyenkor mi a teendő, de még a technikájukat sem ismerte nem, hogy a kábel típúsát. Szóval boldogságom határtalan!

2021. ápr. 12. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

"mire kiérkeznek 14 napon belül, addigra nekem már készen kellene lennem."


Mégis mivel? majd jönnek a digisek, és oda teszik ahova az előfizető szeretné. Neked semmi közöd hozzá szvsz.

2021. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

#1. Gondolom az a köze hozzá, hogy a megrendelő nem szeretné, hogy a falon kívül kábel legyen és be akarja vésetni/csövezni a falba.


Kérdező: sajnos a DIGI nem told optikai kábelt és ragaszkodik ahhoz, hogy az ONT-ig (modemig) ők húzzák be kintről. Viszont azt megteszik, hogy ha be van csövezve behúzószalaggal, akkor azzal behúzzák a falba.

2021. ápr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
2! Mennyire értesz az optikai kábel kiépités témához?
2021. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
#3 Konkrét kiépítést sajátkezűleg nem csináltam, viszont előző munkahelyemen mérnökinformatikusként hálózattervezéssel és hálózatüzemeltetéssel is foglalkoztam (nem a DIGI-nél), így azzal, hogy az optikai hálózat hogyan működik és milyen szabványok szerint lehet és szokták kiépíteni, tisztában vagyok.
2021. ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Két opció van, de mindkettőnél közös, hogy a saját eszközükig megy az optika, utána onnan hagyományos LAN kábellel viheted tovább a jelet lakáson belül. Ha saját routert akarsz használni, akkor kérd meg, hogy kapcsolják bridge módba.
2021. ápr. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!