Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Furcsa hiba a HDMI port...

Furcsa hiba a HDMI port használatakor (Videó) Kérhetem hozzáértők/ szakik véleményét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szerintetek hogy lehet az, hogy a TV-re kötve a laptopomat, tökéletesen működik a képátvitel HDMI-n keresztül. Ha viszont bármilyen más monitort csatlakoztatok, akár HDMI-n, akár DP-n kereztül; hibásan, vagy egyáltlán nem jeleníti meg a képet?

Néha azt is kiírja, a monitor, hogy nincs csatlakoztatva a HDMI-n keresztül...

A megjelenítőkezelőben viszont mindegyik szerepel monitort számontartja, tehát érzékeli, hogy valami van a kábel végére akasztva!


Mutatok egy videót:


[link]


Van valami ötletetek?

Köszönöm.



2021. ápr. 23. 17:41
1 2
 1/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Próbáltad megmozgatni, megpróbálni beljebb dugni a kábelt kicsit?

Másik gépen kipróbáltad a monitort?

2021. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vortrex ***** válasza:
Frissítsd a videokártya drive-ét vagy downgrade-eld. Én akkor találkoztam ilyesmivel, amikor 10m hosszú volt a hdmi kábel, amit rádugtam.
2021. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

>>"róbáltad megmozgatni, megpróbálni beljebb dugni a kábelt kicsit?

Másik gépen kipróbáltad a monitort?"


Három monitort próbáltam(köztük egy újonan vásárolttal- amit azóta vissza is küldtem - és vagy négy féle kábellel. a hibajelenség mindegyiknél hasonló volt: A vidón látható villódzás, hibás/ zajos megjelenítés, avagy sötét, de bekapcsolt kijelző.

Van egy FHD-televízióm, 10m-es kábellel van csatlakoztatva, tökéletesen működik... többek között, ugyanezen kábelen keresztül semelyik monitor nem csinált semmit. Ott bukott ki a hiba, hogy ezelőtt a dp-porton egy apple monitor volt csatlakozatva, imádtam a képét. Egyik napró, a másikra bedöglött (illetve mostmár nem vagyok benne biztos) ...ugyanúgy nem ad képet, néha felvillan a kép azon is. Rendeltem egy nagyobb felbontású dell monitort, és amikor azt rádugtam a HDMI-portra, akkor szembesültem ezzel a problémával.

2021. ápr. 23. 18:16
 4/12 A kérdező kommentje:

>>"Frissítsd a videokártya drive-ét vagy downgrade-eld. Én akkor találkoztam ilyesmivel, amikor 10m hosszú volt a hdmi kábel, amit rádugtam."


3Dgurus display driver removerrel gyalultam a vga-drivert, és felraktam a legfrisebb drivert is... Sajnos nem oldotta meg a problémát.

2021. ápr. 23. 18:18
 5/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

de arra gondolt, legalabbis en most arra hogy most utana kiprobaltad e oket masgepen

tehat ott tokeletesen mukodnek vagy "hazavagodtak" valamiert


igy ennyibol elsore csak arra tudok gondolni hogy erosebb a TV nek a (kabel)terheles birasa


ha megy megy de aztan szeplassan haldokol, behal akkor valami ilyen kell legyen

2021. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


lekkelene tesztelni valamivel a laptop portjait hogy szabvanyosan es hibatlanul uzemlenek e


nem e fut ra plusz feszulteseg pl.

2021. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Esetleg képfrissítési frekvencia állítása? Nem támogatott frekvencián megy ki a kép?
2021. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Közveszélyes Kontár:

Az apple monitort nem tudom kipróbálni, mert csak ezen a gépen van mini-DP... A másik három müködik szépen... Amit újonan vettem, azt refoundoltattam, mert azt hittem a monitor a hibás, és egyébként is volt a képernyő kellős közepén egy zöld pixel... Valószínűleg ezért vették vissza. Aztán utána írták, hogy ettől eltekintve, nekik tökéletesen működik.

2021. ápr. 24. 13:05
 9/12 A kérdező kommentje:

Troll(ibusz):

Próbáltam azt is, mert nekem is eszembe jutott, de semmit nem befolyásolt...

2021. ápr. 24. 13:07
 10/12 A kérdező kommentje:

Közveszélyes Kontár:


Ez amit linkeltél ez képes ilyesmire, mármint a laptop portjainak tesztelésére?

2021. ápr. 24. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!