Sos! Hdd regenerator?

Figyelt kérdés

Hello

A mainap (hirtelen) meghalt a vinyom. Hallotam errol a hdd regeneratorrol..es ki szeretnem probalni. Am foggalmam sincs hogy hogy is bootoljam a lenovo laptopomra egy pendrive segitsegevel.

(Hasznaltan vettem a laptopot a gazdajanem szolt a hibarol..)

Segitsetek kerlek. Rengeteg munkam oda veszne. Hogy csinaljam?



2018. júl. 19. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

1. Vegyél egy másikat.

2. Keresel valakit, akinek asztali gépe van és be tudja rakni (USB adapter nem biztonságos).

3. Felcsatlakoztatod mindkét eszközt.

4. Csinálsz az újra két partíciót.

5. Az asztali gépről ráküldöd a régire ezt az alkalmazást:

[link]

6. Az új vinyóra helyreállítod az adataid az egyik partícióra.

7. Ha végzett a kb. egy napos munkával, akkor az újat kiveszed, beteszed a te gépedbe és a másik partícióra feltelepíted a rendszert meg ami kell.

8. Kész, örülsz, a régi vinyót kidobod.

2018. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2018. júl. 19. 22:39
 3/16 anonim ***** válasza:

"8. Kész, örülsz, a régi vinyót kidobod."


Érdekes ez a magabiztos fogalmazás, mintha a csodaprogram meg tudna javítani bármilyen hardveres hibát. Nevetséges.

2018. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Oszinten az egeaz kommentel nem lettem elorebb. Segitseget kertem. Persze uj merevlemez lesz veve, de mint egy digitalisan rajzolo akinek egy oriasi projekte van azon a merevlemezen nem fogja csak ugy kihajitani. Honapokon keresztul rajzoltam egy ajandekot ami meg nincs kesz, nem fogom csak ugy elorol kezdeni.


Hdd regeneratort akartam hasznalni hatha az annyira hejre hozza hogy a pendire le mentsem a felkesz rajzott. Erre kertem segitseget. Nem kioktatasra.. koszonom..

2018. júl. 21. 01:17
 5/16 anonim ***** válasza:

"8. Kész, örülsz, a régi vinyót kidobod."


Köszi a kritikát, de a válasz nem neked szólt.

Ha figyelmesen végigolvasod az általam leírtakat, nem az első pont az eldobós. Hanem az utolsó, ha az adatokat lementette az eszközről. Ahogyan a kérdező is említette, fontos anyagot tárol rajta. Én személy szerint nem merném rábízni a véletlenre, ha esetleg sikerült visszanyerni a tartalmát, hogy ismét összeomoljon. De ez csak egy tanács, nem fenyegettem meg vele senkit hogy tegyen így.


"Érdekes ez a magabiztos fogalmazás, mintha a csodaprogram meg tudna javítani bármilyen hardveres hibát. Nevetséges."


A csodaprogramról, pedig annyit, hogy ha sikerül adatot menteni vele (én magam számos felhasználó adatait mentettem már meg a segítségével), akkor a felhasználó örülhet, ha nem, akkor próbálkozik mással. Sajnos minden variációt nem tudok leírni, de nem is akarok, hiszen még hozzá sem kezdett. Azt sem lehet tudni hogy egyáltalán milyen állapotban van az adattárolója. Nem küldhetem rögtön a Kürt Rt.-hez.

Próbáltam az általam bejáratott módszert ajánlani, a többi opcionális.

Ha a kérdező komolyan veszi, és valóban szeretné visszakapni a tartalmat, tudok neki segítséget nyújtani, a kedves válaszolónak nem.

2018. júl. 21. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha valóban pótolhatatlan a cucc, és tartasz tőle, hogy csak rosszabb lesz a barkáccsal és teli a bugyelláris(!!) , akkor keress profit, pl:

[link]

(mert nem csak a Kürt létezik)

A prohardver fórumokon liksoft néven fut az úr.


Ha a Hddregenerator több futtatás után is jelzi a kijavíthatatlan szektorhibákat, akkor kuka a lemez és adatvesztéses marad. Az meg szimplán érthetetlen, hogy miért csak egy példányban van meg a munkád, na mindegy... Ha magad barkácsolsz, akkor érdemes megfogadni az első válasz 2. pontját és bekötni egy pc-be a lemezt, ott már meg lehet nézni pl. Hdsentinellel és a Hdd regenerator is könnyebben lehet kezelni cd-ről. (ha kb. ezek a szándékaid) Amúgy is ajánlom a prohardver fórumoka (a pontos esetleírással természetesen):

[link]

2018. júl. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már liksoft pofátlan "urat" és ingyenes reklámozását...


Ez itt nem a reklám helye!

2018. júl. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Oszinten az egeaz kommentel nem lettem elorebb."


Őszintén, nem nagyon értem a problémád.

Egy dolog, hogy tettem bizonyos megjegyzést, amivel kifejeztem a kételyem a művelet eredményességével kapcsolatban, valamint kicsit furcsállottam az indokolatlanul magabiztos megfogalmazást, mivel magam személyesen nem kedvelem az ilyen stílust. (Az ember minél többet tapasztal, annál kevésbé biztos már bizonyos dolgokban.)

Másik dolog, hogy ettől függetlenül leírták neked a program használatát. Kaptál segítséget, akkor miért nem élsz vele?


"Persze uj merevlemez lesz veve, de mint egy digitalisan rajzolo akinek egy oriasi projekte van azon a merevlemezen nem fogja csak ugy kihajitani. Honapokon keresztul rajzoltam egy ajandekot ami meg nincs kesz, nem fogom csak ugy elorol kezdeni."


Sajnos ez nem rajtad múlik, pontosabban ebből annyi a te döntésed, hogy nem kezded újra, ha nem akarod. Az adatok visszanyerése már nem olyan biztos, vagy más szempontból "csak" pénz kérdése. Várjuk ki a végét, hogy mennyi...

Hogy fontos munkáról valakinek nincs mentése, az külön téma lenne, noha nem ritka dolog, laikus körökben.

2018. júl. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ha figyelmesen végigolvasod az általam leírtakat, nem az első pont az eldobós. Hanem az utolsó, ha az adatokat lementette az eszközről."


Még szép, csak eszerint nem érted, hogy miért írtam. Először is ott kezdődik, hogy "meghalt a vinyom". Nekem már az is furcsa, hogy nem kérdezed, miben nyilvánult meg az un. halál, hanem rögtön írod a használati utasítást egy programhoz, amivel engem is megtévesztettél, mert azt hittem, a HDD-Regenerátorról írsz. Át is siklottam rajta, nem olvastam el rendesen, ez tény.

De most látom, te egy másik programot ajánlasz, ami mellesleg hardveresen hibátlan merevlemezről való mentésre való. Honnan tudod, hogy neki ilyen szinten működik a HDD, ha rá sem kérdeztél, hogy mi a gond?

Azt sem érted, hogy én mit akartam kifejezni. Csak arra utaltam, hogy működésképtelen (halott) HDD-ről szerintem úgysem tud menteni, akkor mire ez a nagy magabiztosság, hogy kész, dobható?

Mindennek tetejébe, az általad ajánlott szektorszintű adatmentő program hardveresen hibátlan HDD-ről tud olvasni, tehát mentés után azoknak egy formázás is elegendő általában, bár célszerűbb szektorszintű felülírással, olvasással tesztelni, állapotát felmérni (SMART értékeket is), ezek alapján dönteni.

2018. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves zoligyerek!

mint ahogy emlitetten nem tudtam a vinyo hibájáról. foglamam sem volt arról hogy egyszer nem idnul el a gép.

Ha tudtam volna a pendrivomon tártoltam volna a dolgaimat.


A másik urtól elnézését kérek, kicsit fel kaptam a vizet. ugyan is még mindig nem kaptam választ a kérdésemre. Az érdekelt volna hogy tudnám meg csinálni, ezt a hdd regenerálást oprendszernélkül, pedrival... lépésrül lépésre. de már nem lényeges. hisz találtam egy emberkét aki megpróbálja vissza szerezni a rajzokat.


Tényleg sajnálom hogy elég mogorván irtam.^^" további szép napot

18/l

2018. júl. 21. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!