Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy kétszárnyú kapunyitó...

Jokennyo05 kérdése:

Adott egy kétszárnyú kapunyitó melyen be van állítva az automata visszazárás,de miután bezár visszanyit a kapu! Mi lehet a gond? Gombnyomásra nyit zár már mindent megpróbáltam☹️

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
ADOTT egy automata kapu aminél rosszul van beállitva az ADOTT végállás vagy az ADOTT pályán mozgatásnál az ADOTT (biztonsági) zároerö (ha van ilyen ADOTT védelem.)
2021. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Végállás nincs,a motorok üzemidejét és a működési erőt lehet beállítani.
2021. ápr. 24. 16:22
 3/10 anonim ***** válasza:

segííícscscs kicsit! milyen vezérlés? milyen szett?

nekem proteco cucc van, Q36-os vezérléssel, sosem nyit vissza.

Ha hosszabbra állítom a motorok működési idejét akkor is csukva marad és morog magában, csukás irányban működteti a motorokat.


Szerintem a fotocellával lehet valami, mert az nyitja vissza ha érzékel valamit a kapu útjában.

- ha nem építed be a fotocellákat akkor xy dolgokat rövudre kell zárni a vezérlésen - lásd leírás

- ha bekötötted a fotovellát ami a kapunyílásba került akkor az vagy rossz, vagy pedig belecsukódik a kapu és saját magát veszélynek érzékelve nyílik vissza

2021. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Proteco Kit leader 3 Twist 230 vezérlés nem kötöttem be fotocellát rövidre vannak zárva a leírtak szerint. ha kifelé nyílna a kapu semmi gond nem lenne mert automatán bezár de a kapu befelé nyílik és zárás után kinyit.
2021. ápr. 24. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:

bocs, de nagyon furán írod le a jelenséget.

"befelé nyílik" :D hogy miii??

Ezeket a kapumozgatókat fel lehet szerelni retrográd módon is: amikor nyit, akkor zár. Úgyhogy akár még jól is írhattad....

Szóval hogyan van felszerelve, hogy van beprogramozva, ezt mind tudni kellene.


Valószínüleg valami egyszerű beállítási hiányzik, hibádzik, de majdcsak rájövünk mi az :D

2021. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kapu befelé nyit szépen teszi a dolgát ha ki van kapcsolva az automata csukás,de ha állítok kicsit a potméteren akkor ha be gombnyomásra becsukódik a kapu utána pár másodperc múlva kinyit.
2021. ápr. 25. 05:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Mivel nincs fotocella arra gondolok nem e ott zártam valamit rövidre amit nem kellet volna a leírás azt írja rövidre kell zárni a COM-FOT1-FOT2-őt én ezeket összekötöttem.
2021. ápr. 25. 05:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Aha... a fotocelláknál jó a rövidzár, annak úgy kell lenni ha nincs fotocella bekötve.


Itt a második oldal közepén:

a Beállításo lehetőségeknél Block1 és 2!

Szerintem ez van elállítva.

[link]

2021. ápr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Siker! Működik! Nem mid1 melyik az 1 és melyik a 2 es motor! Megcsréltem őket és minden működik ahogy kell! Köszönöm a segítséget! 🙂
2021. ápr. 25. 17:47
 10/10 anonim ***** válasza:

ja hát ez fel sem merült, hogy fordítva kötötte be őket!

nem mindegy, mert 5 másodperces késleltetés van köztük.

örülök, hogy sikerült!

2021. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!