Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vertek már át titeket internet...

Vertek már át titeket internetes üzletelésnél jófogáson stb?

Figyelt kérdés
Mi történt pontosan?

2021. ápr. 27. 14:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Vatera, nem azt küldte ami a hírdetésben volt. Persze a számát megszüntette. De az utalás miatt ugye megvolt a számlaszám és a név, ment a feljelentés.


Egyébként egy laptopról volt szó.

2021. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Jófogáson telefonon egyeztettünk, megvolt a neve is, számlaszáma, is, de "meggondolta magát", a pénzem megtartotta.

Nyomtam feljelentést, a rendőrők fel is keresték, de azt mondta hogy nem akarja visszaadni a pénzt, és ennyi. Ők megértően bólogattak és lezárták a nyomozást, mert nem érte el a szabálysértési értékhatárt.

2021. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Én csak érdeklődtem egy drón után, ami harmad áron volt fenn a jófogáson, aztán mikor mondtam, hogy személyesen mennék érte, na azóta eltűnt hirdető is meg a hirdetés is.
2021. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Vortrex ***** válasza:
70%

Ez is átverés: vateráról egyszer rendeltem valami elektronikát, amire gyorsan szükségem volt, ezért sem külföldről rendeltem. A hirdetésben szerepelt is, hogy X darab van készleten. Erre egy hónap múlva érkezett meg, szokásos kínai csomagolás, rajta egy ebay-es email cím, a nevem mint címzett és a csomag értéke, ami 10 USD (3000 ft) volt, és ezért én fizettem 6000 + 1500 ft posta (!!!) költséget.

Gyakorlatilag a srác megrendelte a nevemben a címemre ebay-ről, elkért érte kétszer annyi pénzt, sőt még a magyar postaköltséget is felszámolta, úgy hogy az ebay-en lehetett max 500ft levélküldeményként, ha csak nem konkrétan free shipping-es volt.


A tag neve egyébként goldfilled97. Hihetetlen mennyi embert ver át azóta is, mennyi pozitív értékelés van a profilján, nem is sejtik a vevői hogy át vannak k*rva.


Vaterának írtam ezzel kapcsolatban egy emailt, de mivel az eladott termékek ára után a jutalékot így is, úgy is megkapják, nem foglalkoznak vele.

2021. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%

"Szeretem" az ilyen hozzászólásokat, mint a 4-esé :-(


Azt írod, azóta is átver egy csomó embert és egy csomó pozitív értékelés van a profilján. Nos, direkt rákerestem, MINDEN aukcióján jól láthatóan, már a kilistázásnál is jól látható, hogy: TERMÉK HELYE: MÁS ORSZÁG

A terméklapra kattintva a szállítás és fizetésnél, hogy Más ország, Külföld

A szállítási feltételekre kattintva pedig az, hogy szállítási idő 20-30 nap.


[link]

[link]


Hol is van itt az átverés??

Miért az eladó a hibás azért, mert a vevő nem nézi meg figyelmesen a terméklapot??


Talán nem véletlen az a sok pozitív értékelés..


Persze egyszerűbb a másikat csalónak kiáltani, mint rájönni arra, hogy mi hibáztunk, nem olvastuk el figyelmesen a terméklapot.

2021. ápr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Vortrex ***** válasza:
48%

Júúúúj, de jó, már vártalak! Akkor rendelj tőle sokat! :-)


Egyrészt ez még a régi vaterán történt, amikor még nem lehetett beállítani a hirdetésnél, hogy az áru helye külföld, és mint mondtam megtévesztő volt, hogy a készleten 4-5 darabot írt. Sokan azért nem adnak neki negatívot, mert visszakapják, inkább elfogadják tanulópénznek, mint ahogy én is tettem.


Igen is ez átverés, mert egy kereskedő felelősséggel tartozik a termékei után, de ő csak megrendeli a nevedben a címedre és ráteszi a hasznát, és ha nem érkezik meg, akkor így jártál, pénz visszatérítés nincs, ellenben egy ebay-en, ahol a paypal 30 napos pénz visszatérítést garantál, ha meg mégis sikerül az adásvétel, az sem neki köszönhető.


Másrészt meg nagyon jó, hogy a leírására fordítottad a figyelmem, ami itt található: [link]

Így ilyen csemegék is a szemem elé kerültek, hogy a megadott mennyiség nem tükrözi a darabszámot, vagy hogy az esetleg felmerülő vám Önt terheli, szerinted ilyen egy kereskedői magatartás?? Ez normális, hogy ezt meg lehet tenni??

Ja és különben, az hogy leírja, hogy az áru helye külföld és a kézbesítés ideje 20-30nap, nekem egyáltalán nem úgy hangzik, mintha azt mondaná, hogy megrendelem a nevedben a címedre ebayről vagy aliexpressről.

2021. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Vortrex ***** válasza:
56%

Ez kész röhej...


,,Tracking számos csomagokért,levelekért intézkedni csak a címzett tud,én nem"


Nyilván nem, hiszen nem ő adta fel, és a vevő címére szól a csomag. Ez így full korrekt, nem?


,,Rendelésével zeket a feltételeket elfogadta,még akkor is,ha nem olvasta el,ez az Ön hibája akkor!"


Ez is teljesen rendben van. Hogyha nem kapsz semmit vagy küldenek egy 5000Ft-os vám csekket a postáról, akkor így jártál, pénz visszafizetés nincs, hisz Te ezeket a feltételeket elfogadtad. Jó hogy nem rögtön abba visz bele a hátad mögött, hogy a termék kifizetésével igazából nem is kapsz semmit.

2021. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer mobilt adtam el, a vevő kissebségi volt.

Azt mondta, hogy elküld érte valakit, úgy is lett.

Másnap hívogatott hogy nem jó a telefon, adjam vissza a pénzét, cirkuszolás ment hogy feljelent, meg ilyenek. Mondtam hogy tegye ha akarja.

Tette. Kaptam a levelet a rendőrségtől hogy nyilatkozzam a felsorolt kérdésekben büntetőjogi felelősséggel.

Tudomásom van-e a +36 ........ telefonszámról?

Hogyan lehet az, hogy nem az én nevemen van, de én fizetem a számlát? (a gyengébbek kedvéért írom le, a rendőrség valószínűleg már ott elakadt, hogy flottás előfizetésem van :), a cég telephelye a fővárosban, én meg máshol)

Hogyan került a SIM egy bizonyos .... készülékbe?

Meg ilyenek, csak zanzásítok.

Én meg válaszoltam a levélre, hogy ez egy hivatalos nyilatkozat, amiben nyilatkozom, hogy én magánszemély vagyok, sejtem mire megy ki a dolog, az X.Y. vásárlóval való bármi nemű jogviszonyom abban a pillanatban megszűnt, amikor az X. napon történt átvételkor a vásárló megbízottja az eladásra kínált eszközt kipróbálást követően átvette (az alap funkciókat le nem teszteltük közösen, az indított hívások a szolgáltató által rögzített híváslistából is visszakövethetőek, azok pontos időpontjával egyetemben), mint vásárlási szándékának megfelelőt önként kifizette.

Amennyiben ettől eltérő információval rendelkeznek, kérem szíveskedjenek ismertetni.

Anyja neve, születési idő, lakcím, stb. Ezeket ugyanannak az előadónak címezve elküldtem ajánlott küldeményként, remélve hogy fel tudják dolgozni a dolgot. Másfél éve ennek, azóta semmi hír.

2021. ápr. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én egyszer egy OnePlus 6T szerettem volna vásárolni Jófogáson.

Feladtam egy "keresek" hirdetést.

B Normann R aki egy híres csaló, valószínűleg nálam ő jelentkezett mert képeket nem kaptam tőle mai napig, és csak a postázás volt neki jó...

2021. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
és át is vert, vagy nem mentél bele?
2021. máj. 7. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!