Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Skywatcher 80/900 lencsés...

Skywatcher 80/900 lencsés vagy Skywatcher 114/900 newton?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első távcső vásárlásán gondolkozok max 80.000 ft-ig, már szinte minden cikket, véleményt elolvastam. Jelenleg két távcső között vacilálok: Skywatcher 80/900 lencsés és Skywatcher 114/900 newton. Nem tudok dönteni a kettő között, szeretnék mély-egezni is, de félek a tükrös karbantartásától/a jusztírozástól. Mindkét távcsövet EQ2-vel venném. A válaszokat előre is köszönöm!

2021. máj. 2. 21:13
A kérdező szavazást indított:
Skywatcher 80/900 refraktor
Skywatcher 114/900 newton
Valami más. (Írd le kommentben.)
6 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha mélyégen főleg halvány objektumokat, pl. ködöket értesz, akkor a newton. Ha csillagokat, kettősöket, halmazokat, és Naprendszer minden mennyiségben, akkor a lencsés.
2021. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A mély éghez Newton.
2021. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Még annyi, hogy nagyon amatőr szinten elkezdeném fotózni a Holdat és a bolygókat, arra melyik lenne a jobb?
2021. máj. 3. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Naprendszerhez általában a lencsés jobb választás, ha egyéb minőségi különbségeket nem nézünk. Azt viszont ellenőrizd, illeszthető-e hozzá a kamera, vagy mi kell hozzá pluszban.
2021. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A refraktor mély égre mennyire jó? Pl Andromédát szépen mutatja? Tudom, kicsit kicsi az a 80mm.
2021. máj. 3. 23:28
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Igen, hozza az Andromédát. Amúgy a lencséset ajánlom ha ez a 2 opció van. A jelzett Newton sem fényerős, kitakarás miatt alig nyújt többet a lencsésnél cserébe viszont érzékenyebb a rendszer. Értsd szállítás során a főtükör elállítódik. Azaz néha jusztírozni kell. Illetve lágyabb képet ad a lencséssel szemben. Ha mondjuk a 130 as Newtont írtad volna akkor azt javasolnám inkább.Eq2 n valamivel stabilabb a 80/900... viszont nagy nagyításon színez. Am a jusztírozástól nem kell félni, az nem vészes. A tükör takarítás meg ritka dolog...
2021. máj. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én inkább Newton párti vagyok amiatt hogy nagyobb átmérő hasonló árért, de ha ez a kettő közül kell választani akkor inkább a lencsés.

Viszont ha már ebben az árkategóriában gondolkozol én inkább ajánlanám a 130/650 Heritage Flex Dobsont. Nagyobb az átmérő, a mechanikája sokkal egyszerűbb és stabilabb, fényerősebb ami a mélyég megfigyelésre alkalmasabbá teszi, illetve kompakt, könnyen szállítható.

Viszont sajnos egy kicsit több kiadást jelentene. Bolygó megfigyeléshez szükséged lesz hozzá vagy barlow lencsére vagy megfelelő okulárra, amivel nagy nagyításokat is elérhetsz, ami egy párezer forintos tétel. Feltétlen szükséges hozzá kollimációs okulár vagy lézer is, ami megint párezer forint. Végeredményben drágábban jönnél ki 10-15k forinttal, de szerintem jobb is annyival érte. Ami még hátránya az az hogy vagy kell alá valami asztalféleség, vagy a földön ülve kell használd.

Fotózni nem tudom mennyire komolyan szeretnél, ha csak annyi hogy telefonnal belefotózol az okulárba azt ezzel is megteheted, viszont ha ennél komolyabban akkor arra nem a Dobson mechanika a legalkalmasabb, ez esetben megint csak a 80/900-ast ajánlom inkább. Szerintem egyébként nem is érdemes rögtön fotózással kezdeni, elég mélyvíz ez a hobbi anélkül is először, persze lehet más mást mondana meg hát ez természetesen a te döntésed.

2021. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!